KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Maciej Janowski weźmie udział w kolejnej akcji charytatywnej

Wśród żużlowców nie brakuje tych, którzy chętnie wspierają różnego rodzaju akcje charytatywne i działania prospołeczne. Na ich tle w ostatnim czasie szczególnie wyróżnia się Maciej Janowski, który właśnie dołączył do kolejnego projektu.
Jolanta Twarużek
Jolanta Twarużek
Maciej Janowski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Maciej Janowski

Zawodnik Betard Sparty Wrocław, Maciej Janowski weźmie udział w międzynarodowym biegu charytatywnym organizowanym przez fundację Wings For Life, który odbędzie się 9 maja 2021 roku.

Formuła tego wydarzenia nieco różni się od pozostałych biegów ulicznych, bowiem jego uczestnicy na całym świecie startują dokładnie o tej samej godzinie i nie ścigają się między sobą, a "uciekają" przed specjalnym samochodem pościgowym, który pełni rolę mety. Opłaty startowe pobierane przy rejestracji oraz dobrowolne datki przekazywane są na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego.

Wings For Life World Run organizowany jest na całym świecie od 2014 roku. Tegoroczna edycja biegu odbyła się za pomocą aplikacji telefonicznej. Wzięło w niej udział ponad 77 tysięcy biegaczy w 104 krajach (w tym aż 9 tysięcy w Polsce).

Międzynarodowy bieg charytatywny nie jest jedynym działaniem prospołecznym, w które w ostatnim czasie zaangażował się Maciej Janowski. Żużlowiec wspierał również Szlachetną Paczkę oraz wziął udział w sesji do kalendarza Wrocławskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż. Zawodnik dołączył również do ambasadorów Fundacji Cancer Fighters, która działa na rzecz dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. 

Czytaj także: Żużel. Krystian Plech: Tata na swoim pogrzebie na pewno sypnąłby kawałem [WYWIAD]
Czytaj także: Żużel. Jaki był 2020? Co z większą PGE Ekstraligą i cyklem Grand Prix? Czas na debatę

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×