Żużel. Złe wieści z Wysp Brytyjskich. Swindon Robins wycofało się z ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Eleven Sports Network / Na zdjęciu: Mecz brytyjskiej Premiership
Materiały prasowe / Eleven Sports Network / Na zdjęciu: Mecz brytyjskiej Premiership
zdjęcie autora artykułu

Jeśli brytyjska Premiership wystartuje w tym roku, to bez Swindon Robins. Pięciokrotni mistrzowie kraju w poniedziałek wydali komunikat, w którym przekazali informację o wycofaniu się z rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

"Decyzja została podjęta ze względu na niepewność związaną z ogólną promocją żużla, a także prawdopodobne zakłócenie prac budowlanych na Abbey Stadium, uniemożliwiające klubowi efektywne planowanie nadchodzącego sezonu" - czytamy na stronie Swindon Robins.

- Przyszłość wszystkich widowisk sportowych z publicznością w 2021 roku jest niepewna i moim zdaniem jest mało prawdopodobne, że brytyjski żużel będzie w stanie funkcjonować z pełną liczbą widzów w sezonie 2021 - mówi Terry Russell, prezes klubu.

Russell dodał, że ekonomika sportu, która tak bardzo zależy od widzów na trybunach, nie jest wystarczająco solidna, aby znieść spadek przychodów, zwłaszcza po odwołaniu poprzedniego sezonu. - Rząd nie jest w stanie wskazać terminu zniesienia ograniczeń. Nie krytykuję tego, ale takie są fakty. W związku z tym nie możemy po prostu planować tego sezonu.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

- Jeśli dodamy do tego prawdopodobne przeszkody dla kibiców, związane z przebudową stadionu, to nie mamy innego wyjścia, jak wycofać się z ligi w tym sezonie i wrócić w 2022 roku, kiedy miejmy nadzieję, że wszystko będzie wyglądać znacznie lepiej.

Swindon Robins wygrało ostatni sezon Premiership, rozegrany w 2019 roku. W ostatnich sezonach zawodnikiem tej drużyny był Tobiasz Musielak. Z "Rudzikami" mocno związany był także Jason Doyle.

Zobacz także:Miał oferty z innych klubów. Jest bardzo ważny dla spadkowiczaOlle Nygren o karierze, problemach współczesnego żużla, Zmarzliku i Janowskim [WYWIAD]

Źródło artykułu:
Komentarze (4)
avatar
Frank F
6.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@UNIA LESZNO kks: Niestety, na wyspach to już siada, gdyż nikomu nie zależy. Dania, Szwecja to sport piknikowy. Inne kraje to amatorszczyzna. U nas to jeszcze przetrwa, do czasu sponsoringu te Czytaj całość
avatar
Frank F
6.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To jest właśnie polityka pana Castagna. Jak człowiek który był amatorem może wiedzieć o co chodzi w tym sporcie a dodatkowo chyba nawet nie ma zmysłu biznesowego, ani ekonomicznego. Przekazał w Czytaj całość
avatar
UNIA LESZNO kks
11.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
LUDZIE WALCZMY!!! bo nas zniszcza