Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Nie tylko oświetlenie. Na stadionie w Krośnie będą też nowe miejsca siedzące

W związku z awansem Wilków Krosno do eWinner 1. Ligi, stadion na którym drużyna rozgrywa swoje mecze przejdzie prace modernizacyjne. Oprócz budowy oświetlenia, na obiekcie przybędzie też ponad 700 plastikowych krzesełek.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
na stadionie w Krośnie brakuje miejsc siedzących WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: na stadionie w Krośnie brakuje miejsc siedzących

Oświetlenie wybuduje krośnieńska firma AGZ, a koszt inwestycji, za którą zapłaci miasto, to 5 730 000 zł. Z dokumentów przetargowych wynika, że oświetlenie zostanie zamontowane na czterech masztach o konstrukcji stalowej. 

To nie jedyna inwestycja, do jakiej w najbliższym czasie dojdzie na obiekcie. Jak informuje serwis krosno24.pl, na stadionie przybędzie też ponad 700 plastikowych krzesełek. Zostaną one zamontowane na drugim łuku, gdzie powstaną trzy rzędy siedzeń. Koszt inwestycji to 290 tys. zł. Pierwsze prace już się rozpoczęły. Polegają one na utwardzeniu i wyrównaniu wału.

Po zakończeniu prac na stadionie Wilków będzie już ok. 3 tys. miejsc siedzących, co poprawki komfort oglądania zawodów. Ten dotąd był co najwyżej średni. Od lat kibice oglądający zawody na łukach zmuszeni są stać. - Czas najwyższy zająć się tym stadionem, aby więcej nie szpecił - mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta miasta.

A miejsca siedzące w Krośnie są potrzebne. Co prawda na razie nie wiadomo w jakiej liczbie kibice będą mogli pojawiać się na stadionie, ale klub sprzedał już aż 1300 karnetów i ma także rezerwacje na kilkaset kolejnych.

Zobacz także:
19 lat temu zmarł najlepszy polski sędzia żużlowy
Pedersen: Ludzie winią mnie za wszystko, bo tak jest najłatwiej

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×