Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Nie musieli, ale zapłacili rodzinie Tomasza Jędrzejaka. Cegielski mówi o przyzwoitości firmy One Sport

Firma One Sport rozliczyła się z rodziną Tomasza Jędrzejaka, choć tak naprawdę nie musiała tego robić. Sytuacja dotyczy wydarzeń z 2017 roku i startów żużlowca w cyklu Speedway Best Pairs.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Tomasz Jędrzejak i Krzysztof Cegielski Spotkanie na meczu Sparty WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Tomasz Jędrzejak i Krzysztof Cegielski. Spotkanie na meczu Sparty.
Tomasz Jędrzejak nie otrzymał wtedy pieniędzy, które miał mu zagwarantować jeden ze sponsorów cyklu. - Znam całą historię i to nie tylko z opowieści, bo uczestniczyłem w niej od początku do końca - opowiada nam Krzysztof Cegielski.

Szef stowarzyszenia żużlowców "Metanol" mówi, że przedstawiciele firmy One Sport nie wyobrażali sobie wtedy, by rodzina Tomasza Jędrzejaka nie otrzymała pieniędzy, które zawodnik zarobił na torze. Zobowiązania formalnie spoczywały wprawdzie na kimś innym, ale organizatorzy cyklu nie zwracali na to uwagi. Nie zamierzali szukać wymówek. Pieniądze szybko wypłacili i temat został zamknięty. O całej historii jednak nikt nie mówił, bo taka postawa wydawała się wszystkim zainteresowanym stronom oczywista.

- Teraz jednak warto to zrobić, bo to dobry przykład. Okazuje się, że kiedy ktoś ma w sobie przyzwoitość, to potrafi załatwić ważną sprawę. A temat wcale nie był taki klarowny, jak ma to miejsce w przypadku innych długów wobec Tomasza Jędrzejaka. One Sport nie do końca musiał to robić, ale jednak zrobił. Z kolei niektóre kluby decydowały się na inne rozliczenia z zawodnikiem tylko ze względów regulaminowych - podsumowuje Cegielski.

Przypomnijmy, że do śmierci Tomasza Jędrzejaka doszło 14 sierpnia 2018 roku. Od tego czasu żona zawodnika cały czas walczy o pieniądze, które jej mąż zarobił na torze. W tych staraniach wspiera ją między innymi właśnie Krzysztof Cegielski.

Zobacz także:
Ranking 10-lecia w polskim żużlu

ZOBACZ WIDEO Matej Zagar gościem "Żużlowej Rozmowy". Obejrzyj cały odcinek!
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (19)
 • RychuApator Zgłoś komentarz
  @Kacper.U.L: jesteś zerem , nie masz nic do powiedzenia tylko te swoje prostackie tekst , ale czego można się spodziewać po kimś kto sypia z kolegami
  • intro Zgłoś komentarz
   eko-dir?
   • Ela 27 Zgłoś komentarz
    @Night..: to w końcu z bydgoszczy czy hamburga jestem a może lublina albo torunia? coś się plączesz. Idź tam na swój śmieszny portalik i się udzielaj z multikont, gdyż multikontowcem
    Czytaj całość
    to jesteś ty.
    • RychuApator Zgłoś komentarz
     Kacperek twoi koledzy skarżą się ,że chodzisz już 2 miesiące w tych samych śmierdzących majtach , byś się wstydził
     • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
      One Sport-przyjaciele Bartka Czekanskiego. Nie zdziwie sie jak Czekanski zalatwil przelew:)
      • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
       Współczuję żonie zawodnika. Temat zadłużenia w stosunku do zawodnika, ONET Sport wypłacił zaległą kasę .Jak się czyta powyżej ,Jeżeli był sponsorem tych zawodów lub zawodnika,
       Czytaj całość
       to się kasa należała . Temat kasy z klubu , KLUB Rzeszowski ,który zatrudniał Jędrzejaka nie istnieje , Jedynie może skarżyć byłego prezesa co podpisywał kontrakt, Teraz istniejący klub to inny podmiot ,Nie zatrudniał tego sportowca ,Więc nie ma żadnej mocy prawnej aby ktoś za kogoś płacił długi, Wiadomo że to przykre dla rodziny zawodnika Ale tak to wygląda .skarżyć sądownie tego jegomościa wysłać młotkowego zlicytuje jeżeli będzie miał co .
       • Ela 27 Zgłoś komentarz
        Tym czterem co mi dali minusy życzę by poczuli to co czuła żona Jędrzejaka. Czy coś z waszymi głowami?
        • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
         Cegła to anioł
         • Ela 27 Zgłoś komentarz
          @Kacper.U.L: Troszkę przegiąłeś. Trolowanie, trolowaniem ale tutaj to jakoś tak mało powiedziane, że niesmacznie. Wyluzuj czasem stringi pajacyku.
          • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
           No tak.Przyzwoitość aż bije z mowy Cegły.Zaraz Kołodziej który nie szanuje kibiców i psuje im wszystkim mecze finałowe ale tylko z Wuueteesem wypowie się o przyzwoitości Cegły kiedy
           Czytaj całość
           to z Emila robi IMŚ i gwiazdę do naśladowania.W Toruniu to pokładli się ze śmiechu z tego.A,poza tym Emilowi w lidze samych Trójek a w GP również Trójek ale z tych trzecie miejsce.A,niech ma chociaż to:)
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×