Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Rok zawieszenia Maksyma Drabika. Co wolno, a czego nie zawodnikowi? Dyrektor POLADA wyjaśnia

Maksym Drabik został zawieszony przez Panel Dyscyplinarny na 12 miesięcy. W tym czasie nie będzie mógł brać udział w rywalizacji sportowej. Czego jeszcze nie wolno robić zawodnikowi? O tym opowiedział nam Michał Rynkowski z POLADA.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Dudek kontra Drabik WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Dudek kontra Drabik

Na wstępie przypomnijmy, że dyskwalifikacja Maksyma Drabika biegnie od 30 października 2020 roku, bo już wtedy zawodnik został zawieszony przez POLADA. Dodajmy również, że cały czas zakładamy scenariusz, że nie będzie odwołania od wyroku Panelu Dyscyplinarnego, który poznaliśmy 2 lutego.

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że sankcje, które nakłada Panel Dyscyplinarny, nie mają służyć całkowitej eliminacji zawodnika z życia sportowego. Drabik może zatem pozostać w najbliższych miesiącach aktywny, ale kilku rzeczy robić mu nie wolno.

- Poza kwestią oczywistą, czyli zakazem startów w oficjalnych zawodach, żużlowiec nie może pełnić żadnej funkcji w klubie ani związku - mówi nam Michał Rynkowski. - To również oznacza, że Maksym Drabik nie może pozostać przy żużlu jako mechanik, który przebywa w parku maszyn i jest w ten sposób częścią teamu innego żużlowca - dodaje dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej.

Drabik nie może brać również udziału w treningach. W tym przypadku warto jednak doprecyzować, co konkretnie jest zabronione, bo temat jest złożony. - Na pewno nie może pojawić się na treningu, który jest organizowany przez klub czy związek. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości - przyznaje Rynkowski. - Nikt natomiast nie zabrania mu aktywności zorganizowanej we własnym zakresie. Może zatem biegać, udać się na siłownię, basen, może jeździć na motocyklu - pod warunkiem, że to wszystko zorganizuje sobie sam, bez pomocy klubu czy związku - podkreśla Rynkowski.

- Warto również dodać, że dwa miesiące przed upływem zawieszenia zawodnik może wznowić treningi z klubem i w tym czasie przygotowywać się do swojego powrotu na tor - podsumowuje Rynkowski.

Zobacz także:
Ważna deklaracja Dobruckiego w sprawie Drabika

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow gościem "Żużlowej Rozmowy". Obejrzyj cały odcinek!Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  I tak mu sie upieklo...czy jesli wybajmnie tor od klubu za przyslowiowa zlotowke to zostanie ukarany,skoro sam to zrobil?czy wynajecie toru to juz zabroniona pokoc klubu?
  • Wasylczuk Zgłoś komentarz
   UWAGA!!! Już podszywacz MarekGorzów pisze swoje prowokacje.Nie zwracać na niego uwagi.To chory człowiek,który podszywa się pod kibica Stali Gorzów
   • Stefangw Zgłoś komentarz
    Jakieś żarty. Polska Agencja Antydopingowa informuje, iż wszczęła postępowanie w zakresie podejrzenia stosowania metody zabronionej w postaci infuzji dożylnych przez 7 zawodników piłki
    Czytaj całość
    nożnej należących do Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce. Zawodnikom grozi kara 4 lat dyskwalifikacji. Sprawa jest rozwojowa. Ze względu na możliwość popełnienia przestępstwa POLADA udostępniła akta sprawy Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. DODATKOWO PROKURATURA - wszczęte zostało śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 16 października 2019 r. w Siedlcach, woj. Mazowieckie, narażenia ustalonych piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych to jest czynu z art. 160 § 1 kk w zbiegu z art. 48 ust. 2 Ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie w zw. z art. 11 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.
    • Tlokston Zgłoś komentarz
     Bardzo dobrze. Był taki mądry to niech teraz siedzi na dup.. Konsekwencje swoich decyzji niech ponosi.
     • Jokoo Zgłoś komentarz
      Wielka uprzejmość ze strony POLADA że może pobiegać we własnym zakresie ciekawe czy przysiady po stadionem może robić albo w bilarda pograć?
      • baraboszkin Zgłoś komentarz
       ...a kroplówki może przyjmować ?
       • Czubenza Zgłoś komentarz
        Szok, a co chodzi z Drabikiem, bo pierwszy raz czytam o tym?? Co się stało??
        • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
         Może biegać... ale w kapsle grać to już pewnie nie.
         • Nie zaszczepię się Zgłoś komentarz
          Razem z Piotrem i Przemysławem mogą się pościgać na własnej posesji.
          • Piotr Biega Zgłoś komentarz
           Nie wierze że nie może wystąpić w klatce u Najmana na peryferiach Częstochowy
           • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
            Trening to nie ale np Rusko mógłby zorganizować taki piknik żużlowy.Miasteczko kibica takie w parkingu od A do Z z bigosem na zakwasie.Alko bezalkoholowe oczywiście.I to by zdało egzamin
            Czytaj całość
            i nie byłoby do czego się przyczepić.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×