Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wojciech Stępniewski zamyka dyskusję o przełożeniu startu rozgrywek. Szef PGE Ekstraligi mówi o dużym zagrożeniu

Sezon w PGE Ekstralidze ma ruszyć 3 kwietnia. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że bez udziału kibiców. Niektórzy prezesi naciskają, by w związku z tym poczekać ze startem rozgrywek. Prezes Wojciech Stępniewski ma jednak inne zdanie.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wojciech Stępniewski WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Wojciech Stępniewski.

- Rząd podejmuje decyzje stosownie do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i niewiele zależy od nas. Porównując sytuację obecną i tzw. trzecią falę koronawirusa, która jest już nie tylko w Europie zachodniej, ale także w Polsce do sytuacji z wiosny 2020 roku, widzimy, że jesteśmy na zupełnie innym poziomie liczby zakażeń. Nie należy się spodziewać, że ktokolwiek podejmie nierozsądne decyzje i weźmie na siebie odpowiedzialność za wzrost zakażeń - mówi nam szef PGE Ekstraligi.

Wojciech Stępniewski podkreśla, że władze ligi będą śledzić sytuację i odpowiednio reagować. - Na pewno sezon rozpoczniemy w ścisłym reżimie sanitarnym, który aktualnie dostosowujemy do obecnych realiów. Testy na obecność koronawirusa wśród zawodników przed zawodami PGE Ekstraligi na pewno będą robione. Strefy na stadionach też muszą nadal funkcjonować. Na pewno dostosujemy też nasze wytyczne sanitarne do rekomendacji Ministerstwa Zdrowia w zakresie maseczek. Z instytucji gościa kluby będą mogły korzystać tylko w przypadku zakażenia zawodnika koronawirusem. Będziemy dobrze przygotowani do rozgrywek. Mamy już wiele doświadczeń z ubiegłego roku, ale nadal chcemy być czujni i dlatego poprawiamy jeszcze wiele spraw - podkreśla.

Poza tym Stępniewski zauważa, że opóźnienie startu ligi mogłoby być fatalne w skutkach. Już w zeszłym roku sezon wystartował później i w jego końcowej fazie mieliśmy do czynienia ze stąpaniem po kruchym lodzie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Wiktor Kułakow to zawodnik na PGE Ekstraligę. Trener Apatora Toruń nie ma wątpliwości

- Rok temu o mały włos nie udało się rozegrać PGE Ekstraligi ze względu na to, że zaczęliśmy sezon w czerwcu i był to bardzo szybko przebiegający sezon. Przykład SoN w Lublinie pokazał, co stało się raptem tydzień po zakończeniu PGE Ekstraligi, które miało miejsce 11 października. Nie możemy sobie pozwolić na takie ryzyko. Dwie, trzy kolejki opóźnienia, bo nie wiemy przecież jaka będzie pogoda pod koniec marca - nie są problemem, aby je przełożyć i ulokować w terminarzu nowe terminy. Ale nie mamy żadnej gwarancji, że gdybyśmy teraz przełożyli inaugurację na czerwiec, to w czerwcu pojawiliby się kibice na stadionach - wyjaśnia.

- Nie możemy również przewidzieć, czy bezpiecznie zakończylibyśmy sezon i rozgrywali mecze rundy finałowej w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Pamiętajmy, że jesienią przeszkodą nie są tylko opady deszczu, ale przede wszystkim niskie temperatury, które powodują, że czasami nie można rozegrać meczu na zalanym wodą torze nawet po tygodniu prowadzenia na nim prac - podsumowuje Stępniewski.

Zobacz także:
Boniek mówi, czego nie robić z wielkimi pieniędzmi z umowy telewizyjnej
Znamy szczegóły dotyczące nowego kontraktu telewizyjnego

Czy PGE Ekstraliga powinna ruszyć 3 kwietnia bez względu na to, czy kibice będą mogli wejść na stadiony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
 • ADASOS Zgłoś komentarz
  Panie prezesie ,przecież można przełożyć sezon o miesiąc i w ten sposób kluby zyskają dwa mecze z kibicami. To nie jest sprawa która może zawalić system rozgrywek.Trzeba przejawiać
  Czytaj całość
  empatię.Urzędnik powinien mieć serce, nie tylko rozum.
  • tomas68 Zgłoś komentarz
   Gość jedynie od robienia kasy nic ponad to nie poprawił w żużlu. Nawet można nazwać go szkodnikiem.
   • motogonki Zgłoś komentarz
    Jak czytam, że Woźniakowi płaci się na przygotowanie do sezonu pół bańki, Kuberze 700 koła itd. to jestem za tym by Ci prezesi odjechali cały sezon bez kibiców na trybunach.
    • GD Zgłoś komentarz
     Wojtusiu ... szczepienie podwójne . jest ważne do 2022 r. Kumasz ? kontrakt kontraktem ale są tacy którzy chcą to oglądać na ,żywo :):):) mam nadzieje ,że mnie czytasz .....
     • Gnoicielud Zgłoś komentarz
      ciekawe czemu nie napisza, ze Grzyb podaje Darka O. do sadu
      • GD Zgłoś komentarz
       Wojtusiu może byś .... zaczął od dla tych podwójnie zaszczepionych .... do swobodnego wejścia na stadion .
       • Nie zaszczepię się Zgłoś komentarz
        Nie dla żużla kanapowego, kibice mają siedzieć na stadionach. Bojkotujemy telewizję!
        • SpartyFan Zgłoś komentarz
         "Sezon w PGE Ekstralidze ma ruszyć 3 kwietnia" Słuszna decyzja, nie ma co liczyć na fuksa. Może w 2022 będziemy mieli normalny żużel.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×