Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Na ten moment czekaliśmy kilka tygodni. Południe kraju wyprzedziło resztę

Pierwsze treningi na torze to znak dla kibiców, że początek sezonu jest już naprawdę na wyciągnięcie ręki. Póki co z zimowego letargu wybudzono się w czterech miastach, ale już akces do wyjazdu na tor zgłaszają kolejne ośrodki.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Bartosz Smektała przed Kacprem Woryną WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Bartosz Smektała przed Kacprem Woryną

Najpierw jednak o tym, co wydarzyło się we wtorek. Kilka ostatnich ciepłych, iście wiosennych dni sprawiło, że tyle co skończył się luty, a już w czterech parkach maszyn w Polsce zrobiło się gwarno. W Ostrowie Wielkopolskim nad przygotowaniem toru całą niedzielę pracował prezes, w Częstochowie nie pamiętają, kiedy tak wcześnie udało się przeprowadzić pierwszy trening. Motocykle zawarczały także w Rybniku i Opolu.

- Prezes w niedzielę mnie wyręczył, bo zbronował tor. My w poniedziałek to poprawiliśmy raz jeszcze i nawierzchnia jest bardzo dobra. Lepsza niż rok temu o tej porze roku. Cieszymy się, że już możemy trenować. Jazdy nigdy nie za wiele, szczególnie dla tych młodych zawodników - powiedział nam po pierwszym treningu w Ostrowie Wielkopolskim Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa Ostrovii (zobacz całość ->>).

Z dobrego przygotowania toru zadowolony był nowy nabytek ostrowian, Daniel Kaczmarek. Adrian Cyfer wyznał z kolei, że niemalże prosto z pracy w Szwecji wsiadł na motocykl i uczestniczył w pierwszym treningu. Wspomnianej dwójce towarzyszyli również Tomasz Gapiński, Patrick Hansen oraz ostrowska młodzież: Sebastian Szostak, Kacper Grzelak czy Jakub Poczta. Na środę zaplanowano kolejny trening.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Patryk Dudek: ciężko będzie bić się o pierwsze miejsce. Najważniejsze utrzymanie

Taka sama sytuacja będzie miała miejsce w Częstochowie. We wtorek na torze pojawiły się nowe nabytki Eltrox Włókniarza - Kacper Woryna i Bartosz Smektała. Ta dwójka, która prywatnie świetnie się dogaduje, miała wielką frajdę z kręcenia pierwszych kółek po zimowej przerwie. Wysoką jak na tę porę roku temperaturę (powyżej 10 stopni Celsjusza) i promienie słoneczne wykorzystywali do maksimum. Smektała czuł się na tyle swobodnie, że już popisywał się jazdą na jednym kole. Oprócz nich na torze przy Olsztyńskiej w pierwszych zajęciach uczestniczyli Mateusz Świdnicki, Franciszek Karczewski, Kamil Król i Jakub Martyniak.

O przygotowanie toru w Rybniku zadbał nowy szkoleniowiec ROW-u, Marek Cieślak. Na Śląsku już od poniedziałku w gotowości do wyjazdu na tor czekał m.in. Kacper Gomólski. W Opolu natomiast na pierwszym treningu miało zabraknąć jedynie Jacoba Thorssella. Na ten moment południe kraju jest o krok przed resztą, ale wkrótce się to wyrówna.

Intensywne prace związane z przygotowaniem nawierzchni trwają. Kluby chcą wykorzystać sprzyjające warunki atmosferyczne. We wtorek bydgoszczanie zamieścili zdjęcia z toru przy Sportowej. Wygląda na to, że niebawem będzie nadawać się do jazdy. Przygotowania trwają również m.in. w Gdańsku czy Gnieźnie. Możemy się więc spodziewać, że do czterech klubów, które rozpoczęły treningi we wtorek, w środę dołączą kolejne.

Czytaj również:
-> Prezes PGE Ekstraligi przypomniał sprawę wielkiego długu Stali Gorzów

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×