Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Poznaliśmy regulamin sanitarny dla PGE Ekstraligi

Na stronie PZM opublikowany został regulamin sanitarny, który obowiązywać będzie w PGE Ekstralidze w sezonie 2021. Wśród zapisów są zasady dotyczące okresu przed startem ligi, w tym także kwestia testów przed zawodami sparingowymi.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
mecz Moje Bermudy Stali z Motorem WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: mecz Moje Bermudy Stali z Motorem

Przed rozpoczęciem rozgrywek, treningi muszą odbywać się według zasad określonych w Regulaminie Sanitarnym - informuje serwis speedwayekstraliga.com.

Dla wszystkich osób, biorących w nich udział, zalecane jest poddanie się testom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 (techniką RT-PCR). W przypadku organizacji zawodów sparingowych wszystkie osoby w nich uczestniczące (drużyny biorące udział, osoby funkcyjne, itp.) muszą posiadać negatywne wyniki testu. Musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed pierwszym sparingiem. Wyniki testów klub przesyła niezwłocznie do systemu po ich uzyskaniu.

Wyżej wymienione testy zachowują ważność do badania, które przeprowadzane będzie przed 1. rundą PGE Ekstraligi. Kluby zobowiązane są na własny koszt przeprowadzić testy wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane (musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem). Wyniki testów również przesyłane są do systemu niezwłocznie po ich uzyskaniu.

Ważne zapisy dotyczą także maseczek - zaleca się noszenie tych, które spełniają normy bezpieczeństwa (FFP2/N95 lub FFP3/N99). Muszą one szczelnie zasłaniać usta oraz nos. Nie dopuszcza się stosowania przyłbic, kominów i innych środków, poza podanymi wcześniej maseczkami.

Regulamin sanitarny dla PGE Ekstraligi dostępny jest TUTAJ. Regulamin dla niższych lig powinien zostać opublikowany niebawem.

Zobacz także:
Quiz. Reprezentanci kraju, medaliści i solidni ligowcy. Sprawdź, czy pamiętasz imiona byłych polskich zawodników!
Moje Bermudy Stal dostała mniej, a trzeba opłacić rekordowy kontrakt Zmarzlika. Prezes komentuje

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bogate zakupy u Patryka Dudka. Żużlowiec Falubazu nie odczuł, żeby zrobiło się taniej

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×