Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kalendarz imprez w sezonie 2021 w Norwegii. Możliwa reaktywacja żużla na torze nieaktywnym od lat

Kolejny kraj zgłasza chęć organizacji imprez żużlowych w sezonie 2021, w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Poznaliśmy właśnie terminarz wydarzeń, które w tym roku zaplanowano w Norwegii.
Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
tor w Kristiansand WP SportoweFakty / Stanisław Wrona / Na zdjęciu: tor w Kristiansand

W poprzednim sezonie udało się rozegrać sześć imprez - cztery rundy ligowe (w Mjøsie, Oslo, Kristiansand i Elgane), Indywidualne Mistrzostwa w Norwegii (w Oslo) oraz mistrzostwa par (w Kristiansand). W tym kraju osobno rozgrywa się turniej o drużynowy czempionat, jednak z powodu braku terminów wyniki ligowej rundy w Elgane były równoznaczne.

Tym samym ostatecznie ligowe zmagania wygrała ekipa Elgane MSK, która wywalczyła również Drużynowe Mistrzostwo Norwegii. Drugie miejsce zajął łączony zespół z Oslo i Kristiansand, na trzecim sklasyfikowano drużynę z Mjøsy, a na ostatnim Grenland Speedway (Skien), w barwach których startowało kilku Polaków. W Mistrzostwach Par Norwegii najlepszy był z kolei duet Riska MSK - Mathias Pollestad, Espen Sola.

Do sporej niespodzianki doszło natomiast 22 sierpnia w Oslo. Wtedy to Indywidualne Mistrzostwo Norwegii wywalczył Mathias Pollestad, a w pokonanym polu w finale zostali utytułowani rywale - Lasse Fredriksen i Glenn Moi.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bogate zakupy u Patryka Dudka. Żużlowiec Falubazu nie odczuł, żeby zrobiło się taniej

Na sezon 2021 w Norwegii zaplanowano 7 imprez, w tym 4 rundy w ramach rozgrywek Divisjon 1. Ligowe zmagania powinny rozpocząć się 15 maja, a zakończyć 15 sierpnia. 5 czerwca w Mjøsie wyłoniony zostanie najlepszy duet tego kraju, miesiąc później w Elgane zaplanowano turniej o krajowy czempionat indywidualnie, a na koniec sezonu (22 sierpnia) w Oslo w kalendarzu umieszczono turniej o Drużynowe Mistrzostwo Norwegii.

Do zmagań ligowych nie zgłosił się klub Grenland Speedway, na ich torze w Skien nie odbędzie się również żadna impreza. Działacze podjęli taką decyzję z powodu pandemii koronawirusa. Dotarliśmy jednak do informacji, że istnieje możliwość startu piątej ekipy w lidze. Ambicje wystawienia drużyny mają działacze NMK Drammen, którzy uzupełniliby miejsce, opuszczone przez Grenland Speedway.

Co więcej w Drammen są prowadzone działania do powrotu na żużlową mapę tamtejszego toru, na którym ostatnia impreza odbyła się w sezonie 2012. Certyfikacja trwa od jesieni ubiegłego roku i miejscowi działacze mają zamiar niebawem zainstalować dmuchane bandy. Jeśli udałoby się tego dokonać jeszcze przed końcem sezonu 2021, możliwe jest tam rozegranie zawodów kontrolnych lub nawet piątej ligowej rundy. Jeśli natomiast to nie powiedzie się w tym roku, to do powrotu Drammen na żużlową mapę może dojść w kolejnym.

Kalendarz imprez żużlowych w Norwegii w sezonie 2021:
15 maja: 1. runda Divisjon 1 (Kristiansand)
16 maja: 2. runda Divisjon 1 (Elgane)
5 czerwca: Mistrzostwa Par Norwegii (Mjøsa)
3 lipca: Indywidualne Mistrzostwa Norwegii (Elgane)
14 sierpnia: 3. runda Divisjon 1 (Mjøsa)
15 sierpnia: 4. runda Divisjon 1 (Oslo)
28 sierpnia: Drużynowe Mistrzostwa Norwegii (Oslo)

Czytaj także:
Rory Schlein proponuje Brytyjczykom rozwiązanie znane z ligi polskiej
Defekty wpłynęły na jego karierę. Jeden z największych pechowców w świecie żużla

Czy śledzisz poczynania żużlowców w innych krajach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×