KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wojny o młody talent ciąg dalszy. Ojciec 14-latka odpowiada prezesowi

Wydawało się, że Szymon Ludwiczak będzie kontynuować karierę w ROW-ie Rybnik, a wybrał Eltrox Włókniarz Częstochowa. Oburzony zachowaniem 14-latka jest prezes Krzysztof Mrozek, a ojciec młodego zawodnika ripostuje prezesa ROW-u.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Szymon Ludwiczak przechodzi do Eltrox Włókniarza Częstochowa Materiały prasowe / Włókniarz Częstochowa / Szymon Ludwiczak przechodzi do Eltrox Włókniarza Częstochowa

Ostatnie dni nie są spokojne w rybnickim środowisku żużlowym. To efekt decyzji Szymona Ludwiczaka. Miniżużlowiec Rybek Rybnik, który uważany jest za spory talent, nie będzie kontynuować kariery w rodzinnym mieście i nie zobaczymy go w ROW-em Rybnik. Postanowił bowiem związać się z Eltrox Włókniarzem Częstochowa (szczegóły TUTAJ).

Oburzony zachowaniem Ludwiczaka jest prezes Krzysztof Mrozek. ROW wystosował nawet pismo do władz Rybnika, w którym domaga się odebrania Rybkom miejskiej dotacji. W konkursie grantowym otrzymały one bowiem dofinansowanie na projekt związany ze szkoleniem miniżużlowców, z którego profity ma czerpać miasto Rybnik.

Afera wokół 14-latka doprowadziła do tego, że jego ojciec postanowił przedstawić swoją wersję wydarzeń. Jako pierwszy oświadczenie Przemysława Ludwiczaka opublikował portal rybnik.com.pl.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bracia Holderowie komentują zmiany regulaminowe w PGE Ekstralidze

"Umowa przynależności klubowej Szymona z MKMŻ Rybki Rybnik została zawarta w dniu 18.07.2018 r . Umowa ta nie zawiera zapisu o obowiązku przejścia 'z automatu' do KS ROW Rybnik po ukończeniu wieku 14 lat. Znajdują się w niej natomiast zapisy o formach jej rozwiązania, zgodnych z Regulaminami PZM, oraz o możliwości zmiany barw klubowych przez zawodnika" - napisał na wstępie Przemysław Ludwiczak.

Ojciec zawodnika podkreślił, że w październiku 2020 roku spotkał się z prezesem Krzysztofem Mrozkiem i trenerem Antonim Skupieniem. Druga i ostatnia rozmowa miała miejsce miesiąc później.

"Prezes zobowiązał się do poinformowania mnie o kolejnym spotkaniu, czego nie uczynił. Nie licząc telefonu z biura KS ROW Rybnik pod koniec lutego br., w sprawie 'wyznaczenia terminu spotkania', które nie odbyło się" - napisał Ludwiczak.

Ludwiczak w lutym poinformował Rybki Rybnik, że prezes Mrozek nie skontaktował się z nim do tej pory, a kilka dni później przedstawił działaczom miniżużlowego klubu ofertę z Częstochowy. W marcu ojciec Szymona wystąpił z wnioskiem o rozwiązanie umowy syna i zgodę na transfer do Eltrox Włókniarza. W zamian Rybki otrzymały ekwiwalent za wyszkolenie, który Ludwiczak określa mianem "najwyższego w historii klubu".

Odpowiadając na słowa prezydenta Piotra Kuczery (szczegóły TUTAJ), Przemysław Ludwiczak zdradził, że o ofercie z Częstochowy wiedział m.in. wiceprezydent Rybnika - Piotr Masłowski.

"Kończąc, chcę zdecydowanie podkreślić, że pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosi Prezes Krzysztof Mrozek, a jego postawa wykazuje brak elementarnych zasad współżycia społecznego i ewidentną swoją winę próbuje przerzucić na MKMŻ Rybki Rybnik" - podsumował Przemysław Ludwiczak.

Czytaj także:
Dwukrotnie uciekł śmierci spod topora
PGE Ekstraliga podała godziny pierwszych meczów

Czy pretensje prezesa ROW-u Rybnik są uzasadnione w tej sytuacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (30)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Swiacik i mrozek sa godni siebie.
  • PZ OPOLE Zgłoś komentarz
   Świącik to największy kombinator w tym środowisku a zanim Kępa ludzie bez odrobiny przyzwoitości
   • Dziadu Zgłoś komentarz
    No to wszechwiedzący i nieomylny znowu zabłyszczał. Jestem ciekaw co powie w tej sprawie? Pewnie zwali na pazerność rodziców, wygórowane żądania i jeszcze na pandemię. I że to wina
    Czytaj całość
    Tuska. Pycha, arogancja i zadufanie.
    • Prawda nr.1 Zgłoś komentarz
     Pan Mrozek lubie Pana
     • mądrzejszy od Ciebie Zgłoś komentarz
      Jeśli to wszystko prawda, to Mrozek ma rację i miasto powinno obciąć finansowanie dla Rybek. Miasto dało kasę na szkolenie tego chłopaka, a później klub poraz drugi wziął kasę
      Czytaj całość
      sprzedając go od Włókniarza. Jaki w tym interes miasta?
      • Kriso Zgłoś komentarz
       Panie Mrozek, jestem wiernym kibicem ROW-u i początkowo byłem Pana fanem, a teraz jestem przerażony co Pan robisz z tym klubem. Niszczysz go raz za razem. To nie pierwsza sytuacja gdzie mówi
       Czytaj całość
       się o Pana chorym ego, o tym że z wszystkimi się Pan kłóci, nie odpowiada lub nie oddzwania. Tak było z Griszą. Niedługo wszyscy z dala będą omijać nasz kochany ROW. Panie Prezydencie bardzo prosimy o reakcję. PozROWienia dla wszystkich kibiców speedwaya.
       • Verner Zgłoś komentarz
        Pamiętam jak Falubaz przekupił młodego zawodnika z Wawrowa , pytanie jest takie : gdzie dzisiaj jest przekupiony Gręda ??
        • Eda Unia Zgłoś komentarz
         Jest kasa to wszystko się zgadza . Tak samo było z smykiem i Kuberą. Dostali lepsza kasę to poszli w świat
         • Tommy DeVito Zgłoś komentarz
          Ten sport i kluby to już tak nisko upadły że niedługo będą bić się o zawodnika na porodówce:/ Do czego to doszło żeby kopać się o jakiegoś dzieciaka i nazywać go
          Czytaj całość
          "talentem" :/
          • real_M Zgłoś komentarz
           Mrozek to niestety idio..ta - już nie raz to udowodnił. Jacy kumple na zabój byli z Świąciekiem - i co ??? Jeden drugiemu nóż w plecy.
           • banc Zgłoś komentarz
            @bongoro Koszty zawsze pokrywają sponsorzy, np. miasto. Klub, podobnie jak zawodnik, jest beneficjentem. Inna sprawa, że oczywistą intencją płacących jest pozostanie najlepszych
            Czytaj całość
            juniorów w danym ośrodku. Moim zdaniem, w takich sytuacjach zawala klub. No chyba, że ten ekwiwalent był naprawdę gigantyczny.
            • Hampelek Zgłoś komentarz
             Niestety jak durni rodzice zobaczą kasę to robią dziecku pod górkę. Ta górka urośnie za kilka lat. Kibice w rodzimym mieście będą pamiętać takie sprawy, a zemści to się na
             Czytaj całość
             chłopaku, a nie ojcu
             • bongoro Zgłoś komentarz
              ciekawi mnie tylko jedno kto pokrywal koszty wyszkolenia czy byl to ojciec czy klub bo jak do tej pory to z reguly koszty pokrywaja rodzice a profity za wyszkolenie zbiera klub
              Czytaj całość
              Skonczmy z falszywymi menedzerami a oddajmy karty rodzicom i jak klub chce to moze spisac umowe na czas okreslony
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×