Żużel. Alun Rossiter otwiera w kwietniu pub. Ma też pomagać Nickowi Morrisowi

Swindon Robins zabraknie w najbliższym sezonie Premiership, ale jego menadżer Alun Rossiter i tak nie powinien narzekać na brak zajęć. Na kwiecień planuje otwarcie pubu, a od maja planuje pomagać i doradzać Nickowi Morrisowi.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Alun Rossiter / Na zdjęciu: Alun Rossiter
W najbliższym sezonie Premiership zabraknie jednej z najlepszych drużyn ostatniej dekady - Swindon Robins. Decyzja została podjęta z uwagi na "niepewność związaną z ogólną promocją żużla", a także prace budowlane planowane na Abbey Stadium. Po tym, jak nie było ligowego żużla w Wielkiej Brytanii w 2020 roku, klub z hrabstwa Wiltshire czekają tym samym dwa lata na uboczu.

Menadżer Rudzików, Alun Rossiter ubolewa z tego powodu, ale nie narzeka na brak zajęć. 12 kwietnia planuje otwarcie pubu "Southbrook Inn", a w trakcie sezonu, który ma rozpocząć się w maju, chciałby pomagać i doradzać swojemu byłem podopiecznemu ze Swindon, Nickowi Morrisowi. - Rozmawiałem z Nickiem i prawdopodobnie od czasu do czasu odwiedzę Wolverhampton i Leicester i zobaczę, czy mogę zaoferować mu jakąkolwiek pomoc i czy będzie to w porządku dla osób zarządzających w tych klubach - mówi cytowany przez lokalny serwis swindonadvertiser.co.uk.

W 2017 roku Rossiter i Morris świętowali zdobycie mistrzostwa najstarszej ligi świata. W tym Australijczyk ścigać się będzie w dwóch ligach, więc na brak jazdy narzekać nie powinien. - Nadal uważam, że Nick ma wiele do zaoferowania w tym sporcie i może odjechać bardzo dobry sezon. Jeśli mogę mu w jakikolwiek sposób pomóc, to to zrobię - przyznaje Brytyjczyk.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz wpadł na świetny pomysł. "Musiał mnie do tego przekonać"

Były opiekun narodowej reprezentacji odniósł się również do tematu powrotu Robins do jazdy w kolejnym roku oraz przebudowy stadionu. - Nikt nie mówi mi o niczym innym jak o 2022, gdy planujemy wrócić do Premiership na Abbey Stadium. Jestem przekonany, że prace rozpoczną się latem i wrócimy na nasz stadion gotowi do jazdy - stwierdza "Rosco".

Po decyzji Swindon o opuszczeniu tegorocznych jazd w Premiership nie brakowało krytycznych komentarzy. Rossiter stara się być ponad tym. - W ogóle nie jestem negatywnie nastawiony do tej sytuacji. Nie daję się wciągnąć w negatywne emocje, bo mi to przeszkadza. Wiem, że to trwało od dawna, ale wznoszę się ponad komentarze, które stale pojawiają się w mediach społecznościowych - kończy Alun Rossiter.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Koronawirus pokrzyżował mu plany! Były mistrz świata komentuje swój stan zdrowia
Peterborough Panthers oparło skład na weteranach. Nicholls dołączył do drużyny

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×