KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wybrzeże - ROW. Kułakow i Gomólski najjaśniejszymi postaciami. Bez lidera można zremisować [NOTY]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zremisowało z jadącym bez Michaela Jepsena Jensena ROW-em Rybnik 45:45. W ostatnim biegu indywidualne zwycięstwo na wagę punktu zanotował Kacper Gomólski, który pokonał niepokonanego dotąd Wiktora Kułakowa.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Kacper Gomólski na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Kacper Gomólski na prowadzeniu
Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Krystian Pieszczek 2+. Zdecydowanie nie był to jego mecz, miał w nim ewidentnie pecha i nie będzie dobrze wspominał tego dnia. Krystian Pieszczek dwukrotnie był wykluczany, z czego przy jednej sytuacji w transmisji telewizyjnej powiedziano, że jego rywal przyznał, że kolizja z nim nie miała wpływu na upadek. Do biegów nominowanych, jedyne punkty zdobył na rybnickich juniorach. Na plus to, że przyczynił się do remisu drużyny, przyjeżdżając w 14. wyścigu przed Rune Holtą.

Rasmus Jensen 4. Od początku spotkania zdawał się być niedościgniony, jednak zawiódł w bardzo ważnym 13. biegu, w którym przyjechał za Wiktorem Trofimowem jr. i Mateuszem Tudzieżem, co znacznie obniża jego ocenę. Potencjał ma olbrzymi, brakuje mu jeszcze regularności.

Jakub Jamróg 4+. To jeden z tych zawodników, którzy ciągnęli wynik drużyny. Od początku skuteczny, choć brakowało mu trochę do ideału. Nawet gdy jechał za rywalami, walczył z całych sił o minięcie przeciwników na trudnym do wyprzedzania gdańskim torze. W 15. biegu jego akcja na ostatnim łuku zapewniła Zdunek Wybrzeżu punkt meczowy.

ZOBACZ WIDEO Historia Bartosza Zmarzlika - żużlowe złote dziecko

Michał Gruchalski 1. Wychowanek Włókniarza sam przyznał, że nie był to jego mecz. Kompletnie pogubił się z silnikami, które nie pozwalały mu na skuteczną jazdę na gdańskim torze. Po dwóch bezbarwnych biegach, zastępował go debiutant Kajbuszew.

Wiktor Kułakow 5. Przez długi czas był niepokonany, pierwsze biegi wygrywał w wielkim stylu, później skutecznie odpierał ataki rywali. W ostatnim biegu jednak słabo wyszedł ze startu i chociaż pokonał jednego rywala na trasie, nie zdołał zbliżyć się do Kacpra Gomólskiego.

Piotr Gryszpiński 1. W biegu młodzieżowców co prawda starał się pokonać na dystansie Przemysława Gierę, jednak nie udało mu się go minąć. Później dwa razy przyjeżdżał ostatni. Na pewno liczył na więcej.

Alan Szczotka 2-. Po bardzo dobrym występie w Tarnowie mógł liczyć na dużo lepszy wynik, jednak rywalom z Rybnika urwał tylko punkt. Nieudany występ wypożyczonego ze Stali Gorzów żużlowca.

Aleksandr Kajbuszew 3+. Szanse Rosjanina na starty w lidze mało kto traktował poważnie, ten jednak wygrał rywalizację z Lukasem Fienhage i Drew Kempem. Wychowanek Turbiny Bałakowo dostał szansę w trakcie meczu i pokonał parę rybnickich juniorów. Później przywiózł zero punktów, jednak jak na początek przygody z polską ligą i tak było nieźle.

Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Kacper Gomólski 5. Od początku meczu był solidny, zdobywał punkty, jednak brakowało mu błysku. Ostatnie dwa biegi były jednak popisem wychowanka Startu Gniezno, który najpierw pokonał podwójnie Pieszczka i Kajbuszewa, a na koniec od startu do mety prowadził z niepokonanym dotąd Kułakowem, zapewniając punkt swojej drużynie.

Siergiej Łogaczow 4. Rosjanin wydawał się być najmocniejszym zawodnikiem swojej drużyny, dodatkowo wygrał dwa swoje biegi, zabierając tlen chcącym zbudować swoją przewagę gdańszczanom. Na jego minus jedynie ostatni wyścig, w którym dał się minąć dwóm zawodnikom Zdunek Wybrzeża.

Wiktor Trofimow jr 4. Ukrainiec z polskim paszportem był mocnym punktem swojej drużyny, taki zawodnik na pozycji U-24 to skarb dla ROW-u Rybnik. Łącznie przywiózł 8 punktów i bonus, robiąc różnicę na torze.

Rune Holta 4-. Doświadczony żużlowiec w pierwszej fazie zawodów co prawda zdobywał punkty, jednak mocno męczył się na torze. W drugiej fazie zawodów było lepiej, wygrał niezwykle istotny 11. bieg, po którym jego drużyna wyszła na prowadzenie. Zawiódł natomiast w 14. biegu, gdzie zjechał z toru jadąc na ostatnim miejscu.

Błażej Wypior brak oceny. Nie jechał.

Mateusz Tudzież 4. Junior rybnickiego zespołu zrobił różnicę. Zdobył 8 punktów i bonus, pokonując wszystkich swoich rówieśników ze Zdunek Wybrzeża. Największe brawa należą mu się za wygraną z bardzo szybkim tego dnia Rasmusie Jensenie.

Przemysław Giera 2. Na jego plus podwójne zwycięstwo w biegu młodzieżowców. Później przez chwilę prowadził z Krystianem Pieszczkiem, jednak gubił się na gdańskim torze i do końca nie zdobył już punktów.

Czytaj także: 
ROW nie przekonuje Zdunka 
Memy po żużlowym weekendzie

Czy zgadzasz się z ocenami dla zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×