KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wiemy kto pojedzie w Gdańsku i powalczy o tytuł najlepszej pary Europy do lat 19

Na 5 czerwca 2021 roku w kalendarzu europejskiego żużla zaplanowano European U19 Pairs Speedway Championship. Wiemy już, które kraje wystawią swoich przedstawicieli w tych zawodach.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Mateusz Cierniak WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak
[h2] Na torze w Gdańsku, na stadionie imienia Zbigniewa Podleckiego, zmierzą się reprezentanci 7 państw - Czech, Danii, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Na imprezę zapraszają FIM Europe, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.[/h2] Poszczególnym federacjom przyznano już numery startowe: Łotwa (1, 2, 15) Czechy (3, 4, 16) Polska (5, 6, 17) Szwecja (7, 8, 18) Dania (9, 10, 19) Wielka Brytania (11, 12, 20) Niemcy (13, 14, 21)

W jakim składzie pojadą Polacy? O tym zadecyduje trener kadry Rafał Dobrucki, na którego wybór przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Czy Tomasz Bajerski mimo porażek ma powody do uśmiechu?

- Na powołanie zawodników będzie miało wpływ kilka czynników, oprócz między innymi dyspozycji młodych żużlowców w lidze, po części będą miały też wpływ wyniki finału turnieju o Brązowy Kask. Od dłuższego już czasu w tych rozgrywkach stosowane jest również kryterium wieku do lat 19 - zaznacza trener Rafał Dobrucki i dodaje: - młodzieżowcy mogą zaskoczyć, dlatego nikogo nie skreślam, pod uwagę są brani czołowi zawodnicy, ale i ci, których jeszcze nie ma w szerokiej kadrze i w każdym momencie mogą do niej dołączyć.

Przypominamy, że do tej pory zawodnicy do lat dziewiętnastu mogli ścigać się w Pucharze Europy Par, który rozgrywany był od 2018 roku kolejno: na Słowacji, w Czechach i Niemczech.

Pierwszą edycję wygrali Polacy w składzie: Jakub Miśkowiak, Wiktor Trofimow i Szymon Szlauderbach. W kolejnych latach Biało-Czerwoni musieli jednak uznawać wyższość rywali. I tak w 2019 roku medal złoty zdobyli Duńczycy, a w 2020 reprezentacja Czech.

Czytaj także:
Wojna oponiarska trwa. Rywale Bartosza Zmarzlika wierni Mitasowi
Co za emocje, co za rozstrzygnięcia w Brązowym Kasku! Sukces Cierniaka, dramat Curzytka

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  "Wiemy kto pojedzie w Gdańsku i powalczy o tytuł..." - wiemy, że nie wiemy. Informacja dotyczy (nazw) państw i Gdańska. I tak jest to dobre z miesięcznym wyprzedzeniem w czasach
  Czytaj całość
  bez eliminacji, a z koronawirusem...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×