Żużel. Rune Holta mówi o wypadku Grzegorza Zengoty. Skomentował swoje wykluczenie

Poważny karambol miał miejsce w meczu ROW-u Rybnik z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Ucierpiało w nim dwóch zawodników gości - Grzegorz Zengota i David Bellego - których czeka przerwa w startach. W zamieszaniu brał udział Rune Holta.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Rune Holta przed Grzegorzem Zengotą WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rune Holta przed Grzegorzem Zengotą
W 9. biegu meczu na torze przy ul. Gliwickiej w Rybniku o zwycięstwo walczyli Rune Holta i Grzegorz Zengota. Na drugim wirażu reprezentujący miejscową drużynę ROW-u Holta wjechał przed rywala, który jechał szeroko. Na szczycie wyjścia z łuku doszło między nimi do zderzenia, w wyniku którego Zengota się przewrócił.

Na domiar złego w kapitana Abramczyk Polonii Bydgoszcz wpadł jego klubowy kolega, David Bellego. Całe zajście wyglądało makabrycznie. Efekt tego wypadku to cztery złamane żebra i odma płuc u Zengoty oraz złamany obojczyk Bellego.

Zdaniem arbitra Grzegorza Sokołowskiego winnym spowodowania wypadku Grzegorza Zengoty był Rune Holta. Zawodnik gospodarzy wypowiedział się na temat tego wydarzenia i jego wykluczenia w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl.

ZOBACZ WIDEO Piotr Pawlicki mówi o chaosie i braku pewności siebie

- Życzę zdrowia chłopakom z Bydgoszczy przede wszystkim. David, Grzegorz - trzymajcie się. Uważam jednak, że wykluczenie mnie z powtórki tego wyścigu było co najmniej dyskusyjne. Grzegorz szeroko wyszedł z łuku i ja po prostu skorzystałem z tego prezentu. Proszę zwrócić uwagę, że kiedy on upadł, ja byłem już z przodu. Sądzę, że można było tej sytuacji uniknąć, ale nie chcę wchodzić w szczegóły. Było minęło, jedziemy dalej - skomentował Rune Holta.

Mecz zakończył się wygraną ROW-u 48:41. Osłabiona stratą dwóch zawodników bydgoska Polonia dzielnie stawiała czoła faworytom głównie za sprawą świetnej dyspozycji Jewgienija Sajdullina (11 pkt) (zobacz szczegółową relację ->>).

Dla rybniczan było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Ekipa ze Śląska uznawana jest za faworyta do wygrania eWinner 1. Ligi i awansu do PGE Ekstraligi. Na ten moment drużyna prowadzona przez Marka Cieślaka zajmuje w pierwszoligowej tabeli trzecie miejsce.

- Dla nas na dziś najważniejszym celem jest awans do rundy play-off, bo potem rozgrywki zaczną się tak naprawdę od nowa. Wtedy musimy być w szczycie formy i z trenerem Markiem Cieślakiem nad tym bardzo ciężko pracujemy - przekazał Holta.

Zobacz także:
-> Marek Cieślak mówi o problemach sprzętowych zawodników ROW-u i zapowiada dwa debiuty!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy zgadzasz się z oceną sytuacji wypadku przez Rune Holtę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×