KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Zgoda sanepidu! Na meczu Sparta - Motor i na rundach GP będą tłumy

W najbliższą niedzielę Stadion Olimpijski we Wrocławiu znów będzie się mógł zapełnić. Wszystko dzięki pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. To być może ważny sygnał dla innych żużlowych ośrodków.
Wojciech Koerber
Wojciech Koerber
Maciej Janowski na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maciej Janowski na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu

Magia zmodernizowanego Stadionu Olimpijskiego już wcześniej sprawiała, że - mimo obostrzeń covidowych - był odwiedzany tłumnie. A teraz przyjacielem dyscypliny okazał się Państwowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu. W jego piśmie do WTS-u czytamy m.in.:

"Państwowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu informuje, iż przychyla się do Państwa wniosku z 14 czerwca 2021 r. dotyczącego zwiększenia liczby widzów w trakcie meczów żużlowych na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 w ramach rozgrywek PGE Ekstraligi o Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz Rozgrywki FIM Speedway Grand Prix - organizowanych zgodnie z harmonogramem.

Dokument informuje też, że do ograniczeń, jakie obowiązują przy okazji organizacji imprez sportowych "nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

ZOBACZ WIDEO Przyjaźń mistrzów świata. Tomasz Gollob: Bartosza wyróżnia ciężka praca i konsekwencja

W związku z powyższym kluczową decyzję wydał również Prezydent Wrocławia. Poniżej fragment:

(…) "po rozpatrzeniu wniosku Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego S.A. z siedzibą przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 we Wrocławiu (...) zmieniam decyzję z dnia 12 maja 2021 r. w części dotyczącej:

1. przestrzegania maksymalnej liczby uczestników w ten sposób, że zwiększa się ilość z 3.157 na 11.500 osób, które mogą być obecne na imprezie. Zgodnie z paragrafem 9 ust. 31e pkt 7 Rozporządzenia rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. organizator może udostępnić max. 6314 miejsc dla osób niezaszczepionych - co stanowi 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności (...).

Zatem już niedzielny mecz Betardu Sparty Wrocław z Motorem Lublin będzie mogło obejrzeć na żywo nie, jak dotychczas, 3 157 widzów, lecz 11 500. A, co ważne, zmiany dotyczą również dwóch rund z cyklu Grand Prix, zaplanowanych na 30 i 31 lipca. Zresztą, Wrocław ma być jedynym polskim miastem, które zorganizuje w tym sezonie dwudniową rundę IMŚ, czyli, de facto, dwa odrębne turnieje.

Zatwierdzone zmiany wiążą się, rzecz jasna, ze zwiększonym zabezpieczeniem odpowiednich służb, a także liczniejszą służbą porządkową. Dodatkowo, przy okazji spotkania z Motorem, miasto Wrocław zamierza rozdysponować pośród kibiców 5 tysięcy maseczek.

Zobacz także:
-> Menedżer Motoru wyjaśnia przełamanie Kubery i zdradza, dlaczego Michelsen nie był sobą
-> Legenda Stali Gorzów mówi, co zrobić ze składem po sezonie 2021. Jeden transfer i jeden powrót

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×