Żużel. DMPJ. Pierwsza drużyna gospodarzy wyraźnie najlepsza w Lesznie. Zacięta walka o drugie miejsce [RELACJA]

W środowe popołudnie na obiekcie Unii Leszno odbyła się czwarta runda ćwierćfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zdecydowanie wygrała pierwsza drużyna gospodarzy, a o drugie miejsce walka toczyła się do samego końca.

Stanisław Wrona
Krzysztof Sadurski w czerwonym kasku WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Krzysztof Sadurski w czerwonym kasku
Triumf głównej ekipy "Byków" ani przez chwilę nie był zagrożony. Trójka jej wyraźnych liderów (bezbłędny Krzysztof Sadurski, Damian Ratajczak i Kacper Pludra) zdobyła łącznie 50 punktów, a jedno "oczko" dorzucił Hubert Ścibak, który po upadku w czwartym biegu wycofał się z zawodów, w wyniku czego mogli go zastępować koledzy. W kolizji tej brał też udział Olivier Buszkiewicz, który również więcej nie pojawił się na torze. Łącznie zwycięski zespół wygrał aż 15 z 20 możliwych biegów.

Walka o drugie miejsce toczyła się z kolei do ostatniego wyścigu. W nim górą był Krzysztof Lewandowski, dzięki czemu to właśnie ekipa z Torunia uplasowała się tuż za zwycięzcami. Tylko "oczko" straty do młodych "Aniołów" miał z kolei ostatecznie drugi zespół z Leszna. W leszczyńskiej rundzie DMPJ tylko 6 punktów zdobyła ekipa z Rzeszowa, jednak nie została ona sklasyfikowana, z powodu braku w zestawieniu jednego zawodnika. W jej szeregach zaprezentował się m.in. Aleks Rydlewski, wypożyczony na tę część rozgrywek z Krosna.