Żużel. Wolfe - Stal. Kuriozalny mecz w Wittstocku. Niemcy z porażką po antyreklamie dyscypliny [RELACJA]

Ogromne problemy z torem, ciągnące się w nieskończoność oczekiwanie na kolejne wyścigi i fatalnie wyglądający upadek Mateusza Majchera - sobotni mecz w Wittstocku był antyreklamą żużla. Ostatecznie zmagania przerwano, a zwyciężyli goście 28:19.

Mateusz Kozanecki
Mecz Wolfe Wittstock z PSŻ-em Poznań z 2020 roku WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Mecz Wolfe Wittstock z PSŻ-em Poznań z 2020 roku
Spotkanie Wolfe Wittstock z 7R Stolaro Stalą Rzeszów miało być pierwszym z dwóch, jakie zaplanowano na 10 lipca. To pierwsza tego typu sytuacja w historii rozgrywek polskiej ligi.

Zaczęło się jednak od potężnego falstartu. Zmagania opóźniono o godzinę z powodu złego stanu toru po piątkowych opadach deszczu. Spotkanie w końcu wystartowało.

Kosmetyka toru, do której dochodzi z reguły po czwartym biegu, zaczęła mocno się przedłużać. Pojawiły się zastrzeżenia co do stanu pierwszego łuku. Prace torowe były bardzo intensywne.

Do rywalizacji udało się wrócić po ponad półtorej godziny. Mimo tak długich prac, stan toru pozostawiał sporo do życzenia. Bardziej niż pomiędzy sobą, zawodnicy walczyli o to, aby utrzymać się na motocyklu. W dodatku zaczęło się niemiłosiernie kurzyć.

Po kolejnych kilku minutach oczekiwania podjęta została decyzja o przeprowadzeniu roszeniu toru. Na niewiele się to zdało, bowiem w dalszym ciągu spod kół motocykli unosiły się tumany kurzu.

Na domiar złego fatalnie wyglądający upadek w biegu ósmym zanotował Mateusz Majcher. Młodzieżowiec 7R Stolaro Stali Rzeszów nie opanował motocykla na drugim łuku i z dużym impetem uderzył w dmuchaną bandę. Na tor wyjechała karetka, ale okazała się niepotrzebna, bowiem Majcher wstał o własnych siłach.

Kiedy przeprowadzono ósmy wyścig na torze ponownie pojawiły się traktory, a także... betoniarka. Kilkanaście minut później sędzia ogłosił decyzję o zakończeniu meczu. Dodajmy, że spotkanie miało zacząć się w południe, natomiast zakończyło się o godz. 16:00 po ośmiu biegach.

Pojawiają się ogromne wątpliwości, czy ten mecz w ogóle powinien się rozpocząć. Odnotujmy jednak, że 7R Stolaro Stal Rzeszów zwyciężyła 28:19 i dopisała do swojego dorobku trzy duże punkty. Bezbłędny był Hubert Łęgowik, do momentu upadku nieźle jechał Mateusz Majcher, a po stronie gospodarzy najlepiej spisał się Max Dilger.