KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Pełne wyniki ostatniego egzaminu na licencję "Ż" i 250cc. Cztery kluby z nowymi zawodnikami

28 lipca na torze w Krośnie odbył się kolejny, szósty już w tym sezonie egzamin na licencję "Ż" i 250cc. Pozytywne wyniki uzyskało podczas niego siedmiu zawodników, reprezentujących cztery polskie ośrodki.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Miłosz Grygolec i Patryk Nater Materiały prasowe / Cellfast Wilki Krosno / Miłosz Grygolec i Patryk Nater
Dwóch z nich nabyło odpowiednie uprawnienia, w barwach organizatora egzaminu, czyli Wilków Krosno. Tym samym licencję "Ż" uzyskał Patryk Nater, który z racji wieku może nawet startować w lidze, gdyż 29 czerwca skończył już 17 lat. W klasie 250cc licencję uzyskał natomiast Miłosz Grygolec (2006).

Drugim ośrodkiem, który doczekał się nowego wychowanka, jest Motor Lublin. Na torze w Krośnie egzamin na licencję "Ż" pozytywnie przebrnął Jan Młynarski, urodzony w roku 2006. Będzie on mógł zatem brać udział w zawodach młodzieżowych, a w rozgrywkach ligowych może wystąpić najwcześniej w przyszłym sezonie.

Trzema nowymi zawodnikami w klasie 250cc może pochwalić się Unia Tarnów. Na krośnieńskim owalu licencję uzyskali w niej Igor Gryzło (2007), Jan Heleniak (2007) oraz Brajan Gromniak (2008). Ostatnim z tych, którzy nabyli uprawnienia do startów w klasie 250cc jest Bartosz Bańbor (2007), który do egzaminu podchodził, jako reprezentant Stowarzyszenia Lambda Rzeszów.

Poprzednie tegoroczne egzaminy odbyły się na torach w Lesznie, Toruniu, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i ponownie Toruniu. Zapewne Polski Związek Motorowy przygotuje jeszcze kilka terminów w trwającym sezonie, dzięki czemu kolejne ośrodki pozyskają nowych zawodników.

Czytaj także:
Zmarzlik przeskoczył w tym Woffindena. Wielkich rzeczy dokonuje mistrz z Polski
Zmarzlik po fenomenalnym zwycięstwie. "Powiedziałem sobie: cztery litery do tyłu i tnę!"

ZOBACZ WIDEO Wkurza go, kiedy ludzie tak mówią. Wielki mistrz zabrał głos
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×