Żużel. Wolfe - Kolejarz O. Niemcom zabrakło armat. Kłopoty lidera opolan [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow
zdjęcie autora artykułu

Wolfe Wittstock odjechało jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Skazywane na porażkę Wilki zawalczyły z OK Bedmet Kolejarzem Opole, ale ostatecznie przegrały 39:51.

Noty dla zawodników Wolfe Wittstock:

Steven Mauer 3. Syn właściciela klubu powrócił do startów w lidze. Pierwsz występ po kontuzji był niezwykle udany. Mauer zaskoczył i wygrał inauguracyjny wyścig, ale potem było już dużo gorzej.

Matic Ivacic 3. W poprzednich spotkaniach Słoweniec wyrósł na lidera Wilków, ale w sobotnie południe nie uniknął wpadek. Jego notę obniżają dwa zera, w tym pierwsze w starciu z młodzieżowcami.

Marcin Jędrzejewski 3. 5 punktów i trzy bonusy to przyzwoity wynik, ale Polakowi brakowało szybkości. W pokonanym polu pozostawił m.in. Kudriaszowa i dwukrotnie Brzozowskiego.

ZOBACZ WIDEO Magazyn PGE Ekstraligi. Bajerski, Kubera i Gajewski gośćmi Musiała

Max Dilger 2. Tym razem nie udało mu się wygrać żadnego wyścigu, a tego oczekuje się od krajowego lidera drużyny. Dilger dobre mecze przeplata słabszymi. Tym razem jego występ był przeciętny.

Lukas Baumann 4. Mogło być jeszcze lepiej, ale wpływ na ocenę ma rezultat biegu juniorskiego. Młodzieżowy mistrz Niemiec na własnym torze powinien wygrywać takie wyścigi. Był jednym z dwóch zawodników gospodarzy z indywidualnym zwycięstwem.

Erik Bachhuber 3. Pięć punktów i bonus to dobry występ juniora, który w tym roku zadebiutował w polskiej lidze. Jednak czeka go jeszcze sporo pracy, by być pewnym punktem Wolfe.

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole:

Kamil Brzozowski 2. Wychowanek gorzowskiej Stali wciąż nie może znaleźć odpowiedniej formy. W sobotę udało mu się pokonać dwukrotnie Erica Bachhubera oraz Stevena Mauera.

Andriej Kudriaszow 1. Jeden wygrany wyścig, dwa defekty i jedno czwarte miejsce to dorobek Rosjanina. Od zawodnika kreowanego na jednego z liderów oczekuje się jednak więcej niż trzy oczka na torze najsłabszej drużyny w lidze.

Jacob Thorssell 4. Do składu OK Bedmet Kolejarza powrócił po kontuzji. Zaliczył jedną wpadkę, gdy po błędzie na dystansie spadł na ostatnie miejsce.

Mads Hansen 6. Duńczyk w sobotę był bardzo szybki. Zanotował świetny występ i zapisał na swoim koncie komplet punktów.

Oskar Polis 6. Podobnie jak Hansen w sobotnie południe był perfekcyjny. Nie znalazł pogromcy. Razem z Duńczykiem był liderem opolskiego zespołu. Forma tej dwójki, to dobry prognostyk przez fazą play-off.

Kacper Łobodziński 4. Zaskoczył w wyścigu młodzieżowym, gdy odniósł zwycięstwo. Później przywiózł za swoimi plecami Matica Ivacica, czyli jednego z liderów gospodarzy.

Marcel Krzykowski 1. Jedyny punkt zdobył dzięki defektowi Kudriaszowa. Dla wychowanka Śląska Świętochłowice był to mecz nauki i zbierania doświadczenia.

Czytaj także: Fatalna diagnoza dla Martina Vaculika po upadku w Grand Prix Lindgren sfaulował Janowskiego w Grand Prix

Źródło artykułu: