Żużel. Szymon Ludwiczak wygrał w Grudziądzu. Pech drugiego zawodnika Włókniarza

Reprezentujący Włókniarz Częstochowa Szymon Ludwiczak wygrał VI rundę Pucharu Ekstraligi 250 cc. Pierwszy raz na podium znalazł się Dawid Grzeszczyk z Lublina, a trzecią lokatę zajął Antoni Kawczyński reprezentujący Wybrzeże.

Michał Gałęzewski
Na zdjęciu od lewej: Dawid Grzeszczyk, Szymon Ludwiczak i Antoni Kawczyński Materiały prasowe / Na zdjęciu od lewej: Dawid Grzeszczyk, Szymon Ludwiczak i Antoni Kawczyński
Po poniedziałkowych zawodach w Częstochowie, zawodnicy startujący w klasie 250 cc przenieśli się do Grudziądza. Po raz pierwszy w tym sezonie turniej wygrał Szymon Ludwiczak, który przegrał jedynie z Antonim Kawczyńskim. Historyczny sukces odniósł też zawodnik z Lublina, Dawid Grzeszczyk. Młody żużlowiec po raz pierwszy stanął na podium.

Kolejne miejsca zajęli gdańszczanie Antoni Kawczyński i Mateusz Łopuski. Pecha miał Kacper Halkiewicz, który w poniedziałek w Częstochowie zajął bardzo dobre, drugie miejsce, a teraz po dwóch upadkach został odwieziony do szpitala. W Grudziądzu zadebiutował jeden zawodnik - Jakub Kowalski z GKŻ Wybrzeże Gdańsk zajął ostatecznie 11. miejsce.