KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Rusza projekt Polska Szkoła Żużla

Projekt pod nazwą "Polska Szkoła Żużla" zagości 3 października w Gdańsku, 9 października w Toruniu, a dzień później - 10 października w Bydgoszczy. Zajęcia z młodymi kandydatami dla żużlowców będą przeprowadzać Rafał Dobrucki i Robert Kościecha.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Rafał Dobrucki WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rafał Dobrucki
Imprezy organizuje Speedwayevents.pl we współpracy z GKŻ Wybrzeżem Gdańsk, Stalą Toruń i BTŻ Polonią Bydgoszcz. "Polska Szkoła Żużla" to cykl żużlowych warsztatów, mający na celu doskonalenie umiejętności najzdolniejszych zawodników, próbujących dziś swoich sił na mini-torach. Udział w projekcie jest bezpłatny, a w zajęciach na gdańskim obiekcie wezmą udział adepci jeżdżący na motocyklach służących do miniżużla, jak również ci, którzy szkolą się na pit bike'ach i sprzęcie do flat tracka.

Warsztaty podzielono na część dydaktyczną i praktyczną pod okiem Rafała Dobruckiego i Roberta Kościechy, ćwiczenia uzupełniające, konsultacje, porady dietetyka i psychologa. Zawodnicy będą rywalizowali też w formie turnieju par (mini żużel) oraz turnieju indywidualnego (pit bike i flat track).

- Każda inicjatywa, wspierająca rozwój młodych adeptów sportu żużlowego, jest godna pochwały i z przyjemnością przyjąłem propozycję udziału w tym projekcie, gdzie odpowiadam za zawartość merytoryczną treningów na torze. Będę też oczywiście do dyspozycji uczestników, których serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zajęciach Polskiej Szkoły Żużla - powiedział trener Rafał Dobrucki, trener reprezentacji Polski.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Subiektywny ranking PGE Ekstraligi. TOPlista 18. kolejki
- Jednym z elementów naszej misji jest dbałość o rozwój sportu żużlowego w Polsce i najzdolniejszego narybku, próbującego swoich sił w tej dyscyplinie. Dlatego zrodził się pomysł realizacji projektu o nazwie Polska Szkoła Żużla i zaangażowania do niego trenera narodowej reprezentacji Rafała Dobruckiego, którego nazwisko powinno być sporym magnesem dla żużlowej młodzieży. Realizacja projektu jest możliwa także dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Sport dla wszystkich" - mówi Maciej Polny ze Speedwayevents.pl.

Kluby zaangażowane przy okazji wydarzeń będą mogły prowadzić nabór do szkółek żużlowych. 3 września w Gdańsku koordynatorem naboru będzie Piotr Szymko. Początek wydarzenia w niedzielę o godzinie 10:00 na mini żużlu zlokalizowanym przy Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.

Czytaj także:
Oto mistrz, który pokochał Polskę
Zobacz klasyfikację Grand Prix 

Czy tego typu inicjatywy są przydatne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×