Tak utytułowanego zawodnika w tym ośrodku jeszcze nie było. Jeśli go wezmą, będą bardzo mocni!

W ostatnich latach do drużyny trafiają coraz lepsi zawodnicy. Teraz jest szansa na angaż żużlowca, który jeszcze rok temu był dziewiąty w klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Jeśli Matej Zagar dołączy do Cellfast Wilków, te będą bardzo groźne.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Matej Zagar WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Matej Zagar
Mają: Tobiasz Musielak, Andrzej Lebiediew, Mateusz Szczepaniak, Aleks Rydlewski, Kacper Przybylski, Patryk Nater

Trzon drużyny zostanie utrzymany. W Cellfast Wilkach w przyszłym roku nadal ścigać będą się Tobiasz Musielak, Andrzej Lebiediew i Mateusz Szczepaniak, co zostało już oficjalnie potwierdzone. Możliwe jest także przedłużenie umowy z Vaclavem Milikiem, ale decyzja w tym przypadku będzie zależeć od końcowego efektu rozmów z Matejem Zagarem. Wilki chcą też zatrzymać Jana Kvecha na pozycję U24, aczkolwiek w tym przypadku wszystko zależy od Falubazu, który posiada ważny kontrakt z Czechem.

Przychodzą: Krzysztof Sadurski, Franciszek Karczewski (?), Matej Zagar (?)

Przesądzony jest transfer młodzieżowca Krzysztofa Sadurskiego z Fogo Unii Leszno. Wilki starają się też o wypożyczenie Franciszka Karczewskiego z Eltrox Włókniarza, jednak klub z Częstochowy póki co nie dał zielonego światła na ten ruch. Wzmocnienie formacji młodzieżowej to priorytetowe zadanie do wicemistrza eWinner 1. Ligi, bo ta była w tym roku piętą achillesową drużyny. Liczby pod tym względem nie kłamią - Cellfast Wilki miały najsłabszych juniorów w lidze.

Jeśli idzie o seniorów, to nową twarzą w zespole może zostać Matej Zagar. Tak utytułowanego żużlowca w Krośnie jeszcze nigdy nie było. Słoweniec tydzień temu był blisko zawarcia porozumienia z klubem z Podkarpacia, ale wtedy do gry wkroczyła Abramczyk Polonia. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Jeśli jednak Zagar wybierze ofertę klubu z Bydgoszczy, to w Krośnie kontrakt przedłuży Vaclav Milik.

Na tę chwilę ciężko ocenić, czy do drużyny może dołączyć jeszcze inny nowy senior. Będzie to uzależnione od efektu starań o Jana Kvecha, bo jeśli Falubaz nie zgodzi się na transfer, to trzeba będzie poszukać innego zawodnika. Poza tym możliwe jest zakontraktowanie zawodnika U24 (lub U23), który mógłby pozostawać w odwodzie. Pod koniec sezonu taką rolę w Wilkach pełnił Marko Lewiszyn.

Odchodzą: Patryk Wojdyło, Bartosz Curzytek, Jakub Janik, Seweryn Orgacki, Kamil Marciniec, Marko Lewiszyn (?)

Po dwóch latach startów z wilkiem na plastronie z klubem pożegnał się Patryk Wojdyło, który przechodzi do ROW-u Rybnik. Za 22-latkiem całkiem udany pierwszy sezon w gronie seniorów, ale stronom nie udało się zawrzeć porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu, co mocno zasmuciło wielu fanów z Krosna.

Po okresie wypożyczenia do innych drużyn wracają Bartosz Curzytek, Seweryn Orgacki i Kamil Marciniec. Jakub Janik skończył wiek młodzieżowca i nie będzie dla niego miejsca w składzie Wilków. Z kolei przyszłość Marko Lewiszyna na tę chwilę nie jest znana.

Czytaj także:
Walka nie tylko o Zagara. Wilki i Polonia rywalizują o jeszcze jednego zawodnika
Nie będzie rewolucji w składzie GKM-u, ale pojawią się nowe twarze

ZOBACZ WIDEO Jakub Miśkowiak: Wejdziemy do czwórki i pokażemy jacy jesteśmy silni


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×