KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Transfery. Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2022

Od 1 do 14 listopada w żużlu trwało okienko transferowe, w trakcie którego kluby z 2. Ligi Żużlowej podpisywały kontrakty z zawodnikami na rozgrywki ligowe w 2022 roku. Prezentujemy aktualne kadry drużyn.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Damian Dróżdż WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Damian Dróżdż

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2021 lub wcześniej.
2. przedłużyli umowy (lub doszli do porozumienia) z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
3. zmienią barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje. W ramach takiego transferu klub może zmienić zawodnik, który wliczając bonusy nie zdobył więcej niż 12 punktów.

Składy drużyn - PGE Ekstraliga -->
Składy drużyn - eWinner 1. Liga -->

Drużyny wystawiając skład do meczu ligowego muszą pamiętać, iż musi znaleźć się w nim minimum trzech krajowych zawodników (w tym jeden junior). Drugi młodzieżowiec może być obcokrajowcem. W 2. lidze nie ma już obowiązku wystawiania zawodnika U24 i nie ma możliwości wystawienia rezerwowego pod numerami 8/16. Kluby mogą zakontraktować na sezon czterech "gości", wszyscy muszą być krajowymi młodzieżowcami. Natomiast w meczu będzie mogło wystartować dwóch (jeden pod numerami juniorskimi i jeden pod seniorskimi).

News aktualizowany na bieżąco.


Unia Tarnów

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Troy Batchelor Australia 1987 1,263 (1. liga - niekl.) -
Oskar Bober Polska 1997 0,000 (Ekstraliga - niekl.) 1,350 (1. liga - niekl.)
Ilja Czałow Rosja 1995 3,000 (niekl.) 0,750 (niekl.)
Kenneth Hansen Dania 1987 1,955 -
Peter Ljung Szwecja 1982 1,839 (1. liga) 0,500 (1. liga - niekl.)
Piotr Pióro Polska 1999 0,907 (1. liga) 0,750 (1. liga - niekl.)
Patryk Rolnicki Polska 1998 1,500 1,864 (niekl.)
Juniorzy:
Mateusz Gzyl Polska 2002 - 0,000 (1. liga - niekl.)
Witalij Kotlar Rosja 2001 - -
Piotr Świercz Polska 2004 - 0,680 (1. liga - niekl.)
Patryk Zieliński Polska 2002 0,091 (niekl.) -

Trener: Paweł Baran Przychodzą: Hansen, Pióro (Łódź), Batchelor, Czałow (Rzeszów), Kotlar (Krosno), Rolnicki (Rzeszów), Ljung (Gniezno) Odchodzą: Iversen (Łódź), Koza (Gniezno), Nilsson, Tungate (Zielona Góra), D.Rempała (Zielona Góra), Konieczny (Bydgoszcz), Lampart (Rzeszów), Woentin, Mroczka (Piła)


OK Bedmet Kolejarz Opole

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Pontus Aspgren Szwecja 1991 1,482 (1. liga) 1,750 (1. liga - niekl.)
Adrian Cyfer Polska 1995 1,627 (1. liga) 1,705
Andriej Kudriaszow Rosja 1991 1,656 (1. liga) 1,973
Oskar Polis Polska 1996 2,325 2,026
Jacob Thorssell Szwecja 1993 1,712 (1. liga) 2,277
Juniorzy:
Theo Johansson Szwecja 2004 - -
Jakub Krawczyk (gość) Polska 2004 0,455 (1. liga - niekl.) 1,654 (1. liga - niekl.)
Jakub Poczta (gość) Polska 2004 - 0,962 (1. liga - niekl.)
Oskar Stępień Polska 2005 - -

Menedżer: - Przychodzą: Aspgren (Rybnik), Cyfer (Rzeszów), Johansson Odchodzą: Brzozowski, M.Hansen (Landshut), Orwat (Piła), Krzykowski, Łobodziński (Grudziądz)


Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Damian Baliński Polska 1977 1,390 1,862
Ryan Douglas Australia 1993 - 1,400 (niekl.)
Damian Dróżdż Polska 1996 2,146 2,044
Matic Ivacic Słowenia 1993 0,889 (1. liga - niekl.) 1,469
Daniel Kaczmarek Polska 1997 1,148 (1. liga - niekl.) 1,556 (1. liga - niekl.)
Sam Masters Australia 1991 2,296 2,302
Josh Pickering Australia 1996 - -
Nick Skorja Słowenia 1998 - 1,211 (niekl.)
Bradley Wilson-Dean Nowa Zelandia 1994 - -
Juniorzy:
Steven Goret Francja 2001 - -

 Trener: Piotr Świderski  Przychodzą: Kaczmarek (Ostrów), Masters (Rzeszów), Pickering, Ivacic (Wittstock), Skorja (Landshut), Wilson-Dean, Goret Odchodzą: Szlauderbach (Gniezno), Sadurski (Krosno)


Lokomotiv Daugavpils (Łotwa)

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Rene Bach Dania 1990 2,085 -
Adam Ellis Wielka Brytania 1996 2,000 1,000 (niekl.)
Arsłan Fajzulin Rosja 1999 - -
Daniił Kołodinski Łotwa 2000 0,222 (1. liga - niekl.) 1,300
Jewgienij Kostygow Łotwa 1996 1,625 (1. liga) 1,866
Markus Maximus Lill Estonia 2003 - -
Nick Morris Australia 1994 - -
Kjastas Puodżuks Łotwa 1986 1,050 (1. liga) 1,200 (niekl.)
Juniorzy:
Ricards Ansviesulis Łotwa 2002 1,000 (1. liga - niekl.) 1,306
Artiom Juhno Łotwa 2004 - 1,000 (niekl.)
Nikita Kaulins Łotwa 2004 - -
Ernest Matjuszonoks Łotwa 2002 0,000 (1. liga - niekl.) 0,872
Rudolfs Sprogis Łotwa 2002 - -
Maris Strelcovs Łotwa 2003 - -

Trener: Nikołaj Kokin Przychodzą: Bach, Ellis (Rzeszów), Fajzulin, Lill, Morris Odchodzą: Michaiłow (Bydgoszcz), H.Andersen, Jonasson (Piła), Gusts (Wrocław)


Texom Stal Rzeszów

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Jonatan Grahn Szwecja 2000 - -
Andrij Karpow Ukraina 1987 2,340 -
Eduard Krcmar Czechy 1996 2,405 -
Dawid Lampart Polska 1990 1,482 (1. liga) i 2,043 1,286 (1. liga - niekl.)
Hubert Łęgowik Polska 1995 1,959 1,900
Paweł Miesiąc Polska 1985 1,208 (Ekstraliga - niekl.) 1,300 (Ekstraliga - niekl.)
Kevin Woelbert Niemcy 1989 2,213 2,277
Juniorzy:
Gustav Grahn Szwecja 2004 - -
Mateusz Majcher Polska 2002 0,850 (niekl.) 1,387
Konrad Mikłoś Polska 2003 - -
Jakub Stojanowski Polska 2003 0,440 0,333 (niekl.)

Trener: - Przychodzą: Woelbert (Poznań), Krcmar (Poznań), bracia Grahn, Miesiąc (Grudziądz), Lampart (Tarnów) Odchodzą: Masters (Rawicz), Ellis (Daugavpils), Cyfer (Opole), Czałow (Tarnów), Rolnicki (Tarnów), Baran (Świętochłowice)


SpecHouse PSŻ Poznań

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Władimir Borodulin Rosja 1992 - 1,000 (1. liga - niekl.)
Robert Chmiel Polska 1998 0,222 (1. liga - niekl.) i 1,115 (2. liga) 1,510
Kevin Fajfer Polska 1998 1,321 (1. liga - niekl.) 1,467 (1. liga)
Kacper Gomólski Polska 1993 1,569 (1. liga) 1,811 (1. liga)
Chris Harris Wielka Brytania 1982 - -
Aleksandr Łoktajew Ukraina 1994 2,111 (1. liga) 1,877 (1. liga)
Jonas Seifert-Salk Dania 2000 - 1,881
Juniorzy:
Benjamin Basso Dania 2001 - -
Kacper Grzelak (gość) Polska 2003 0,393 (1. liga - niekl.) 0,875 (1. liga - niekl.)
Aleksandr Kajbuszew Rosja 2001 - 1,000 (1. liga - niekl.)
Kacper Kłosok Polska 2003 0,000 (Ekstraliga - niekl.) 0,333
Kevin Juhl Pedersen Dania 2001 - -
Sebastian Szostak (gość) Polska 2003 0,702 (1. liga - niekl.) 1,597 (1. liga)

Trener: Adrian Gomólski Przychodzą: Gomólski (Rybnik), Borodulin (Łódź), Fajfer (Gniezno), Pedersen (Gdańsk), Łoktajew (Łódź), Kajbuszew (Gdańsk), Harris Odchodzą: M.Nielsen (Ostrów), Basso (?), Woelbert (Rzeszów), Krcmar (Rzeszów), Skupień (Piła)


Wolfe Wittstock (Niemcy)

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Lukas Baumann Niemcy 2000 1,241 1,382
Valentin Grobauer Niemcy 1995 0,333 (niekl.) 1,071 (niekl.)
Sam Jensen Dania 1997 - -
Steven Mauer Niemcy 1995 1,364 0,708 (niekl.)
Brayden McGuinness Australia 2000 - 0,000 (1. liga - niekl.)
Tobias Thomsen Dania 1995 - -
Mirko Wolter Niemcy 1976 - 0,200 (niekl.)
Juniorzy:
Patrick Baek Dania 2002 - -
Jakob Femerling Niemcy 2005 - -
Marlon Hegener Niemcy 2004 - -

Trener: Steven Mauer  Przychodzą: Grobauer (Landshut), Jensen, McGuinness (Bydgoszcz), Femerling, Hegener, Baek, Thomsen Odchodzą: Bachhuber (Landshut), Riss (Landshut), Ivacic (Rawicz), Dilger (Piła), Jędrzejewski (Piła), Smith (Piła)


Polonia Piła

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Max Dilger Niemcy 1989 1,591 1,700
Lukas Fienhage Niemcy 1999 1,884 0,727 (1. liga - niekl.)
Marcin Jędrzejewski Polska 1987 1,533 1,273 (niekl.)
Tomas H. Jonasson Szwecja 1988 - 1,810
Artur Mroczka Polska 1989 1,581 (1. liga) 1,333 (1. liga)
Broc Nicol USA 1998 - -
Tomasz Orwat Polska 1999 1,149 (1. liga) -
Jack Smith Wielka Brytania 1998 - -
Lars Skupień Polska 1997 1,206 1,431
Juniorzy:
-

Trener: - Przychodzą: Fienhage (Gdańsk), Nicol, Dilger (Wittstock), Jędrzejewski (Wittstock), Jonasson (Daugavpils), Mroczka (Tarnów), Orwat (Opole), Smith (Wittstock), Skupień (Poznań) ZOBACZ WIDEO Jakub Miśkowiak: Wejdziemy do czwórki i pokażemy jacy jesteśmy silni

Kto w 2022 roku wygra 2. Ligę Żużlową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (44)
  • Tlokston Zgłoś komentarz
    Dla mnie osobiście liderem jest Stal Rzeszów. Mają 5 seniorów, którzy są wstanie być w pierwszej 15 najlepszych zawodników. Co do juniorów to nie mam pojęcia o ich co do ich
    Czytaj całość
    umiejętności.
    • Joker Biało-Niebieski Zgłoś komentarz
      1.Opole 2.Rzeszów 3.Rawicz 4.Poznań 5.Daugavpils 6.Tarnów 7.Piła 8.Wittstock
      • Feldkurat Katz Zgłoś komentarz
        Runda zasadnicza 1 Opole 2 Poznań 3 Rzeszów 4 Rawicz 5 Dauga 6 Tarnów 7 Piła 8 Wittstock
        • ADASOS2 Zgłoś komentarz
          Brakuje ważnego przepisu : zawodnik U24 wypożyczony z dr. EL do niższej ligi może równolegle jeździć w lidze U24EL w macierzystej drużynie. Wówczas kluby chętniej wypożyczały
          Czytaj całość
          zawodników, wiedząc, że są do ich dyspozycji.
          • tompa Zgłoś komentarz
            1 Rzeszów, 2 Tarnów 3 Opole 4.Poznan 5.Rawicz 6.Daugavpils,7.Wittstock 8.Pila Ogólnie wydaje się że będzie duzo ciekawiej niż w ekstralidze.Na pewno mecze będą dużo atrakcyjniejsze od
            Czytaj całość
            extra
            • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
              wszyscy podpisali wszystko tylko RKS Kolejarze czekamy co Sławek zrobi. mam nadzieje ze dzisiaj bo chce zakonczyc juz misję żużel bo wiadomo co nadchodzi.
              • Bartek24 Zgłoś komentarz
                Jakies przecieki panowie kto podpisze w Pile ?
                • Trociniak Zgłoś komentarz
                  Zapomnieliście dodać Polonię Piła na tą listę ...A może się okazać że Polonia będzie czarnym Koniem 2PLŻ .
                  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
                    Czytając skład Tarnowskiej unii .NIE ZACHWYCA .Tym składem nie wróże powrotu do 1L. Ale też z ligi nie wyleci .Chyba że zrezygnuje z jazdy ,Jeżeli przyjdzie 100 kiboli ,Jaki to zarobek
                    Czytaj całość
                    ,Odnowa ŻUŻLA w Tarnowie to rada nadzorcza do wymiany całkowitej. PREZES NOWY jedynie pracownicy mechanicy jeżeli tacy są powinni zostać. dobry men oraz gospodarz ,stadion wyremontować na ex ligę żużla oraz piłkę, TEDY MOŻNA COŚ MYŚLEĆ O PRZYJSCIU FANÓW .Jak to dawniej bywało,
                    • SOBOTTA Zgłoś komentarz
                      Gdzie będzie jeździł Hans Andersen?
                      • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
                        Opole 100 procentowym faworytem.
                        • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
                          Ja typuję, że tabela końcowa 2. Ligi Żużlowej 2022 będzie wyglądać następująco: 1. Kolejarz Opole - awans do eWinner I ligi 2. Stal Rzeszów 3. Unia Tarnów 4. Lokomotiv
                          Czytaj całość
                          Daugavpils 5. PSŻ Poznań 6. Wolfe Wittstock 7. Kolejarz Rawicz 8. Polonia Piła (jeśli w ogóle wystartuje)
                          • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
                            fantastyczne beda rozgrywki 2 LIGI!! 8 druzyn, 6 o awans minimum w tym nasi KOLEJARZE RAWICZ!! Nadchodzi najlepszy czas dla Kolejarza Rawicz w najnowszej historii, bo moze dojsc do przebicia
                            Czytaj całość
                            tego co było 20 lat temu!! PSŻ wraca do gry!
                            Zobacz więcej komentarzy (8)
                            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                            ×
                            Sport na ×