KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Transfery. Składy drużyn - eWinner 1. Liga 2022

Od 1 do 14 listopada trwało żużlowe okienko transferowe, w trakcie którego kluby żużlowe z eWinner 1. Ligi podpisywały kontrakty z zawodnikami na rozgrywki ligowe w 2022 roku. Prezentujemy aktualne kadry drużyn.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Rasmus Jensen w kasku żółtym WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Rasmus Jensen w kasku żółtym

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2021 lub wcześniej.
2. przedłużyli umowy (lub doszli do porozumienia) z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
3. zmienią barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje. W ramach takiego transferu klub może zmienić zawodnik, który wliczając bonusy nie zdobył więcej niż 12 punktów.

Składy drużyn - PGE Ekstraliga -->
Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa -->

Drużyny wystawiając skład do meczu ligowego muszą pamiętać, iż musi znaleźć się w nim czterech krajowych zawodników (w tym dwóch młodzieżowców) oraz żużlowiec mający nie więcej niż 24 lata (nie liczy się on do limitu krajowych zawodników). Rezerwowym pod numerami 8/16 może być zawodnik maksymalnie 23-letni.

News aktualizowany na bieżąco.


Stelmet Falubaz Zielona Góra

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Krzysztof Buczkowski Polska 1986 1,098 (Ekstraliga) 1,296 (Ekstraliga)
Max Fricke Australia 1996 1,554 (Ekstraliga) 1,816 (Ekstraliga)
Piotr Protasiewicz Polska 1975 1,779 (Ekstraliga) 1,591 (Ekstraliga)
Rohan Tungate Australia 1990 2,348 1,849
U24
Jan Kvech (U23) Czechy 2001 0,000 (Ekstraliga - niekl.) 0,750 (Ekstraliga - niekl.), 1,818 (niekl.)
Damian Pawliczak (U23) Polska 1999 1,263 (Ekstraliga - niekl.) 0,958 (Ekstraliga - niekl.)
Mateusz Tonder (U23) Polska 1999 1,182 (Ekstraliga) 1,217 (Ekstraliga - niekl.)
Juniorzy:
Fabian Ragus Polska 2003 - 0,595 (Ekstraliga)
Dawid Rempała Polska 2002 0,917 (niekl.) 0,909
Nile Tufft Polska 2001 - 0,609 (Ekstraliga - niekl.)

Trener: Piotr Żyto Przychodzą: Buczkowski (Lublin), D.Rempała (Tarnów), Tungate (Tarnów) Odchodzą: Dudek (Toruń), Zagar (Bydgoszcz), Grzelak (Gniezno), Osyczka (?)


Cellfast Wilki Krosno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Andrzej Lebiediew Łotwa 1994 1,400 (Ekstraliga - niekl.) 2,170
Vaclav Milik Czechy 1993 1,226 (Ekstraliga) 1,863
Tobiasz Musielak Polska 1993 2,121 2,264
Mateusz Szczepaniak Polska 1987 1,207 (Ekstraliga) 1,833
U24:
Rafał Karczmarz (U23) Polska 1999 1,105 (Ekstraliga) 0,875 (Ekstraliga), 1,923 (2. liga)
Marko Lewiszyn (U23) Ukraina 2000 - -
Juniorzy:
Franciszek Karczewski Polska 2006 - -
Patryk Nater Polska 2004 - -
Kacper Przybylski Polska 2003 0,000 (2. liga - niekl.) -
Aleks Rydlewski Polska 2002 0,000 (niekl.) 0,514
Krzysztof Sadurski Polska 2003 0,846 (2. liga) 0,433 (Ekstraliga - niekl.), 1,711 (2. liga)

Trener: Ireneusz Kwieciński, menedżer: Michał Finfa Przychodzą: Sadurski (Leszno), Karczmarz (Gorzów), Karczewski (Częstochowa) Odchodzą: Wojdyło (Rybnik), Kvech (Zielona Góra), B.Curzytek (Wrocław), Janik, Orgacki (Grudziądz), Marciniec (Gdańsk), Kotlar (Tarnów)


ROW Rybnik

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Andreas Lyager Dania 1997 2,097 1,894
Siergiej Łogaczow Rosja 1995 1,465 (Ekstraliga) 2,197
Krystian Pieszczek Polska 1995 1,954 1,636
Grzegorz Zengota Polska 1988 2,071 (niekl.) 1,870
U24:
Leon Flint (U23) Wielka Brytania 2003 - 0,000 (niekl.)
Patryk Wojdyło (U23) Polska 1999 2,342 (2. liga) 1,785
Juniorzy:
Lech Chlebowski Polska 2005 - -
Przemysław Giera Polska 2001 - 0,579 (niekl.)
Seweryn Grabarczyk Polska 2006 - -
Kacper Tkocz Polska 2005 - 0,000 (niekl.)
Paweł Trześniewski Polska 2005 - 1,000 (niekl.)
Błażej Wypior Polska 2003 - 0,000 (niekl.)

Trener: - Przychodzą: Wojdyło (Krosno), Pieszczek (Gdańsk), Zengota (Bydgoszcz), Lyager (Bydgoszcz) Odchodzą: Gomólski (Poznań), Jensen (Gniezno), Trofimow (Gdańsk), Aspgren (Opole), Holta (Częstochowa)


Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Adrian Gała Polska 1995 1,746 1,576
Jakub Jamróg Polska 1991 1,400 (Ekstraliga - niekl.) 1,951
Rasmus Jensen Dania 1993 1,871 1,808
Thomas Joergensen Dania 1992 - -
Wiktor Kułakow Rosja 1995 2,361 2,167
U24:
Piotr Gryszpiński (U23) Polska 2000 0,733 1,255
Drew Kemp (U23) Wielka Brytania 2002 - 0,400 (niekl.)
Wiktor Trofimow jr (U23) Polska 1999 1,182 (Ekstraliga) 1,500
Juniorzy:
Marcel Krzykowski Polska 2003 0,539 (2. liga) 0,565 (2. liga - niekl.)
Kamil Marciniec Polska 2001 0,658 0,222 (Ekstraliga - niekl.)

 Menedżer: Eryk Jóźwiak Przychodzą: Marciniec (Toruń), Gała (Bydgoszcz), Trofimow (Rybnik), Krzykowski (Opole), Joergensen Odchodzą: Fienhage (Piła), Gruchalski (Łódź), Kajbuszew (Poznań), K.J.Pedersen (Poznań), Pieszczek (Rybnik), Szczotka (Gorzów), Szulist


Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Kenneth Bjerre Dania 1983 1,786 (Ekstraliga) 1,591 (Ekstraliga)
Daniel Jeleniewski Polska 1983 1,723 1,850
Adrian Miedziński Polska 1985 1,241 (Ekstraliga) i 1,889 1,450 (Ekstraliga)
Matej Zagar Słowenia 1983 2,069 (Ekstraliga) 1,689 (Ekstraliga)
U24:
Roman Lachbaum Rosja 1998 0,667 (Ekstraliga - niekl.) i 1,750 (2. liga - niekl.) 1,571 (Ekstraliga - niekl.)
Oleg Michaiłow (U23) Łotwa 1999 1,694 1,971 (2. liga)
Juniorzy:
Hubert Gąsior Polska 2005 - 0,000 (niekl.)
Bartosz Głogowski Polska 2006 - -
Przemysław Konieczny Polska 2001 1,156 1,000
Wiktor Przyjemski Polska 2005 - 1,743

Trener: Jacek Woźniak, menedżer: Krzysztof Kanclerz Przychodzą: Bjerre (Grudziądz), Michaiłow (Daugavpils), Zagar (Zielona Góra), Miedziński (Toruń), Lachbaum (Grudziądz), Konieczny (Tarnów) Odchodzą: Tarasienko (Grudziądz), Bellego (Leszno), Zengota (Rybnik), Gała (Gdańsk), Lyager (Rybnik), Bartoch (Łódź), McGuiness (Wittstock), Pilac


Orzeł Łódź

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Niels Kristian Iversen Dania 1982 1,172 (Ekstraliga - niekl.) 1,765
Norbert Kościuch Polska 1983 1,857 1,800
Brady Kurtz Australia 1996 1,583 (niekl.) 2,194
Timo Lahti Finlandia 1992 2,067 1,946
Marcin Nowak Polska 1995 1,807 1,531
U24:
Luke Becker (U23) USA 1999 - 1,857
Tom Brennan (U23) Wielka Brytania 2001 - -
Michał Gruchalski Polska 1998 1,447 1,136
Ben Ernst (U23) Niemcy 2003 1,091 (2. liga) 0,000 (niekl.), 1,056 (2. liga - niekl.)
Jack Thomas (U23) Wielka Brytania 1999 - -
Juniorzy:
Nikodem Bartoch Polska 2001 0,519 (niekl.) 0,721
Mateusz Dul Polska 2002 0,353 (niekl.) 1,152
Aleksander Grygolec Polska 2003 0,667 (niekl.) 0,500 (niekl.)
Oskar Kołak Polska 2002 - -
Jakub Sroka Polska 2002 - 0,444

Trener: Adam Skórnicki Przychodzą: Gruchalski (Gdańsk), Lahti (Gniezno), Iversen (Tarnów), Bartoch (Bydgoszcz) Odchodzą: Ernst, Borodulin (Poznań), Łoktajew (Poznań), Pióro (Tarnów)


Aforti Start Gniezno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2021 roku
Oskar Fajfer Polska 1994 2,088 2,073
Michael Jepsen Jensen Dania 1992 1,488 (Ekstraliga) 2,094
Peter Kildemand Dania 1989 1,725 1,936
Ernest Koza Polska 1994 1,565 1,691
Antonio Lindbaeck Szwecja 1985 1,259 (Ekstraliga) -
Zbigniew Suchecki Polska 1984 1,080 (2. liga) 1,500 (niekl.)
U24:
Nick Agertoft (U23) Dania 2002 - -
Philip Hellstroem-Baengs (U23) Szwecja 2003 - 0,500 (niekl.)
Romano Hummel (U23) Holandia 1999 - -
Szymon Szlauderbach (U23) Polska 1999 1,000 (Ekstraliga) i 1,792 (2. liga) 1,957 (2. liga)
Juniorzy:
Mikołaj Czapla Polska 2003 0,417 (niekl.) 0,523
Kacper M. Grzelak Polska 2002 0,500 (2. liga - niekl.) -
Mateusz Jabłoński Polska 2006 - -
Marcel Studziński Polska 2001 0,667 0,811
Szymon Szwacher Polska 2002 - 0,000 (niekl.)

Menedżer: Błażej Skrzeszewski Przychodzą: Koza (Tarnów), Lindbaeck, Szlauderbach (Leszno), Jensen (Rybnik), Grzelak (Zielona Góra), Hummel Odchodzą: Lahti (Łódź), Mi.Jabłoński, Bogdanowicz (?), K.Fajfer (Poznań), Jakobsen (Grudziądz), Hurysz (Gorzów), Ljung (Tarnów)


Trans MF Landshut Devils (Niemcy)

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku Średnia bieg. w 2021 roku
Dimitri Berge Francja 1996 1,528 2,541 (2. liga)
Tobias Busch Niemcy 1988 - 1,353 (2. liga)
Kai Huckenbeck Niemcy 1993 1,750 (1. liga) 2,386 (2. liga)
Erik Riss Niemcy 1995 - 0,500 (2. liga - niekl.)
Martin Smolinski Niemcy 1984 - 2,113 (2. liga)
U24:
Michael Haertel Niemcy 1998 0,000 (2. liga - niekl.) 1,656 (2. liga)
Mads Hansen (U23) Dania 2000 2,150 2,183 (2. liga)
Juniorzy:
Norick Bloedorn Niemcy 2004 - 1,712 (2. liga)
Erik Bachhuber Niemcy 2003 - 0,931 (2. liga)
Mario Niedermeier Niemcy 2001 - 0,273 (2. liga - niekl.)

Menedżer: Klaus Zwerschina i Sławomir Kryjom  Przychodzą: Hansen (Opole), Riss (Wittstock), Bachhuber (Wittstock) Odchodzą: Skorja, Grobauer (Wittstock), Hillebrand (Lublin) ZOBACZ WIDEO Jakub Miśkowiak: Wejdziemy do czwórki i pokażemy jacy jesteśmy silni

Kto wygra eWinner 1. Ligę w 2022 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (35)
  • Tommy DeVito Zgłoś komentarz
    Jak dla mnie Falubaz wygra 1 ligę w cuglach.
    • Tommy DeVito Zgłoś komentarz
      Jak dla mnie Falubaz wygra 1 ligę w cegłach.
      • ADASOS2 Zgłoś komentarz
        Brakuje ważnego przepisu : zawodnik U24 wypożyczony z dr. EL do niższej ligi może równolegle jeździć w lidze U24EL w macierzystej drużynie. Wówczas kluby chętniej wypożyczały
        Czytaj całość
        zawodników, wiedząc, że są do ich dyspozycji.
        • tompa Zgłoś komentarz
          1.Bydgoszcz 2.Lodz 3.Zgora 4.Rybnik 5.Krosno 6.Gniezno 7. Gdańsk 8.Landshut ale tu może być wszystko łącznie z awansem Gniezna .Zdecydowanie najciekawszą liga przed 2 i kiepsko
          Czytaj całość
          zapowiadająca się w emocje extra
          • smok Zgłoś komentarz
            1. Falubaz 2. Polonia 3. Wilki 4. ROW 5. Wybrzeże 6. Diabły 7. Start 8. Orzeł - zazwyczaj nie trafiam pierwszego miejsca, więc niech będzie Falubaz, choć głęboko wierzę, że to Polonia
            Czytaj całość
            będzie świętować ;-) Diabły mają nad Startem przewagę na U24 i w juniorach, a nad Orłem w postaci lepszych krajowych seniorów oraz juniorów. Do tego atut własnego toru, którego wielu zawodników nie zna, w przeciwieństwie do miejscowych Niemców. Orzeł, jak dla mnie najsłabszy.
            • Tadeusz Jerzakowski Zgłoś komentarz
              Start ma rasowych liderów ! Ma czterech zawodników ze średnią prawie 2 pkt ,co nie ma żaden I ligowy klub. W tym Mistrza I ligi i Ernesta Kozę, co wyjątkowo pasuje mu gnieźnieński tor.
              Czytaj całość
              Ze średniej ,może być niespodzianka drugi raz z rzędu klubu z wielkopolski !!!
              • ADASOS Zgłoś komentarz
                "Start i ROW mogą zaskoczyć " Ale czym ? Czy tym ,że jedna z nich nie spadnie do 2 ligi ? To nie będzie żadnym zaskoczeniem przy braku baraży.
                • delamente Zgłoś komentarz
                  Falubaz : Polonia finał, szanse 50% : 50%. Landshut będzie mocne u siebie, Wilki powinny uzupełnić podium, a Start i ROW mogą zaskoczyć.
                  • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
                    Ja typuję, że tabela końcowa eWinner I ligi 2022 będzie wyglądać następująco: 1. Falubaz Zielona Góra - awans do PGE Ekstraligi 2. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3. Celfast Wilki
                    Czytaj całość
                    Krosno 4. ROW Rybnik 5. Aforti Start Gniezno 6. Orzeł Łódź 7. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 8. Landshut Devils - spadek
                    • WIERNY KIBOL Zgłoś komentarz
                      Moje typy 1 Zielona góra 2 Krosno 3 Polonia Bydgoszcz 4 Start Gniezno 5 Rybnik 6 Gdańsk 7 Łódź 8 devils
                      • stara gwardia 1959 Zgłoś komentarz
                        gniezno jak zwykle nie ma juniorów gdyby był .. ale koza potrafi wygrać mecz oskar jest dobry jensen maszyny dobrze ,że nie ma tego fina jest zero walczny a jaaaaaacobsen nie miał
                        Czytaj całość
                        startów i dlatego przegraliśmy dwa mecze nie rozumiem jednego dlaczzzego zatrudnino tego mirka on w de zuzel zresztą zawsze był słaby
                        • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
                          Coś mi się wydaje, że pomiędzy Falubazem a Polonią Bydgoszcz będzie walka o awans do PGE Ekstraligi!
                          • stary klecha Zgłoś komentarz
                            GDYBY BYŁA KASA NP NA ZENGOTĘ BROŃ BOŻE NA GOMULSKIEGO TEN FACET OD POCZĄTKU NIE UMIE JEŹDZIĆ JEST NEPTYKIEM III LIGA ON TYLKO JEST CELEBRYTĄ
                            Zobacz więcej komentarzy (8)
                            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                            ×
                            Sport na ×