Żużel. Eltrox Włókniarz nie siedział bezczynnie. W Częstochowie dopełnili formalności

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Smektała (kask biały) i Leon Madsen (kask żółty)
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Smektała (kask biały) i Leon Madsen (kask żółty)
zdjęcie autora artykułu

Dla kibiców Eltrox Włókniarza Częstochowa był to jeden z nudniejszych okresów transferowych, bowiem w przypadku Lwów wszystko stało się jasne już kilka tygodni temu.

W niezmienionym składzie częstochowskie Lwy przystąpią do przyszłorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. W kadrze Eltrox Włókniarza doszło jedynie do dwóch roszad. Zespół opuścił młodzieżowiec Bartłomiej Kowalski, który przeniósł się do Betard Sparty Wrocław, natomiast do klubu po kilku latach wraca trener Lech Kędziora. Pod jego wodzą Włókniarz był rewelacją rozgrywek w 2017 roku, kiedy to był skazywany na spadek, a tymczasem zajął piąte miejsce. Kędziora na stanowisku szkoleniowca zastąpił Piotra Świderskiego.

Podstawowe zestawienie biało-zielonych w dalszym ciągu stanowić zatem będą Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Bartosz Smektała, Kacper Woryna, Jonas Jeppesen, Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. W sobotę klub za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy dopełnili już wszelkich formalności i parafowali stosowne dokumenty.

Przy tej okazji przekazano też, że w nowych rozgrywkach Ekstraliga U24 weźmie udział m.in. Jonas Jeppesen. Poza Duńczykiem, w kadrze znaleźli się Andriej Rozaliuk, Jakub Martyniak, Kajetan Kupiec i Kamil Król. Do tego grona dołączyć ma też grupa adeptów, którzy na wiosnę podejdą do egzaminu na licencję. Choć klub nie wykluczył, że możliwe są kolejne transfery do zespołu U24, to gołym okiem widać, że Włókniarz te rozgrywki potraktuje mocno szkoleniowo.

Zobacz również: -> "Masakra". Dudek mocno przeżył odejście z Falubazu. Mówi, dlaczego wybrał Apator -> Nie tylko wychowankowie wracają do Unii Tarnów. Jaskółki mają nowego lidera!

ZOBACZ WIDEO Żużel. Rafał Dobrucki kręci nosem! Poszło o zagranicznego juniora

Źródło artykułu: