KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Nie chcą słyszeć o długach. Takich zawodników jeszcze nie mieli

W SpecHouse PSŻ Poznań przed nowym sezonem doszło do poważnych zmian: i w zarządzie, i kadrze zawodniczej. Cel? Powojowanie w 2. Lidze Żużlowej i wyprostowanie sytuacji finansowej.

Dawid Borek
Dawid Borek
Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kacper Gomólski
Do wielkich zmian w SpecHouse PSŻ Poznań doszło w połowie września. Rezygnację złożył dotychczasowy prezes Arkadiusz Ładziński, a rządy objęła trójka ludzi doświadczonych w biznesie - Marcin Czaiński, Jakub Kozaczyk oraz Tomasz Tasiemski.

- Priorytetem nowego zarządu jest spłaa wszystkich zobowiązań. Chcemy, by PSŻ było postrzegane jako solidny klub, by nie było słychać o długach. Sportowo chcemy wjechać do play-off - mówi Kozaczyk w rozmowie z telewizją WTK.

O realizację celu sportowego postarają się uznane nazwiska. Do zespołu ze stolicy Wielkopolski w okresie transferowym dołączyło siedmiu nowych zawodników, w tym Kacper Gomólski czy Aleksandr Łoktajew.

ZOBACZ WIDEO Żużel. David Bellego opowiada jak wygląda żużel we Francji

- Jesteśmy zadowoleni. Zbudowaliśmy bardzo młodą drużynę. Mamy liderów z prawdziwego zdarzenia, których w poznańskim żużlu, od czasów reaktywacji, nie było. To typowi zawodnicy na 15. bieg, mogą wygrać z każdym - stwierdza Kozaczyk.

Gomólski i Łoktajew faktycznie powinni być gwiazdami i SpecHouse PSŻ, i całej 2. Ligi Żużlowej. Takim zawodnikiem mógłby być też Kevin Woelbert, ale ten odszedł z poznańskiego klubu. - Braliśmy go pod uwagę, bardzo chcieliśmy go zatrzymać, ale na przeszkodzie stanęły warunki finansowe zawodnika - opisuje Kozaczyk.

Oprócz Gomólskiego i Łoktajewa w składzie SpecHouse PSŻ w sezonie 2022 zobaczymy m.in. Chrisa Harrisa, Władimira Borodulina, Roberta Chmiela, Kevina Fajfera czy Jonasa Seifert-Salka.

Zobacz też:
Żużel. SpecHouse PSŻ ogłosił trenera. W Poznaniu stawiają na debiutanta
Żużel. Niespodzianka! Chris Harris wraca do ligi polskiej!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
  cyt" - Priorytetem nowego zarządu jest spłata wszystkich zobowiązań. Chcemy, by PSŻ było postrzegane jako solidny klub, by nie było słychać o długach - cyt". To dla mnie
  Czytaj całość
  święte słowa. Życzę nowemu zarządowi zrealizowania tego planu w najbliższym sezonie i zaatakowanie w 2023 roku I ligi na którą wielu kibiców w Poznaniu czeka od 10 lat.
  • Neros Zgłoś komentarz
   Nie stać ich było na Woelberta, a na Gomolskiego i Loktajeva tak? :D co to za brednie. Życzę Poznaniakom, żeby po sezonie nie było z tego kwasu i tragedii finansowej. A Kacper cóż.
   Czytaj całość
   Wystraszył się walki o skład w Gnieźnie i uciekł do 2 ligi gdzie liczy na łatwy hajs. Ta historia już była dokładnie 10 lat temu, gdy Adrian uciekl do II- ligowego wówczas Ostrowa w obawie że nie da rady. Oby tylko ta opowieść nie miała takiego samego finału
   • kibicujmy kulturalnie Zgłoś komentarz
    Chyba od d... strony zaczeli ? najpierw długi powinni spłacic a nie kontraktowac Gomolskiego czy Loktajewa ktorzy zarobia z 600-700 k wspolnie ?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×