KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Drużyna powstała za pięć dwunasta napsuje krwi rywalom. Wiele opcji taktycznych Polonii

ŻKS Polonia Piła ma dziewięciu seniorów, którzy rywalizować będą o pięć miejsc w składzie. Zdaniem Marcina Kozdrasia, pewniaków jest czterech, a o jeden numer czeka nas amerykańsko-niemiecka rywalizacja.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Żużlowcy Polonii Piła w akcji WP SportoweFakty / Jakub Barański / Żużlowcy Polonii Piła w akcji
Analizę taktyczną ŻKS Polonii Piła przeprowadził Marcin Kozdraś, były zawodnik oraz kierownik drużyny w klubie z Grodu Staszica.

***

Powrót Polonii Piła do ligowej rywalizacji po dwuletniej przerwie, to jedna z najważniejszych informacji ostatnich tygodni. Klub powstał tak naprawdę dopiero pod koniec okienka transferowego, a działacze nie ukrywali, że zbudowali drużynę w niespełna 100 godzin.

I udało się stworzyć naprawdę ciekawy zespół, który na swoim torze będzie w stanie napsuć wiele krwi rywalom. Patrząc na papier, wydaje się, że liderem drużyny powinien być Tomas H. Jonasson, który pilski tor zna doskonale, a i na innych drugoligowych obiektach radził sobie nieźle. Wtórować mu powinien Artur Mroczka, który przez lata był solidnym punktem w eWinner 1. Lidze.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Nie zna domowego toru, ale jest przekonany, że odnajdzie się w każdych warunkach

Drugą linię powinni stworzyć Marcin Jędrzejewski, jako kolejny mocny punkt krajowej formacji, a także Lukas Fienhage, który nie poradził sobie na zapleczu najlepszej ligi świata, ale dwa lata wcześniej był mocnym punktem Wolfe Wittstock. O ostatnie miejsce w składzie powinni moim zdaniem rywalizować Max Dilger, którego atutem będzie znajomość toru w Grodzie Staszica oraz Broc Nicol, za którym przemawia z kolei młodość oraz opiekun w osobie Neila Evittsa.

Największą bolączką pilan są juniorzy, a raczej ich... brak. Jeśli sprawdzą się pogłoski o pozyskaniu Bena Ernsta, to jestem pewien, że dorzuci on do dorobku drużyny kilka cennych punktów. Na miejscu drugiego młodzieżowca z chęcią widziałbym kogoś z Apatora Toruń, gdzie chętnych jest więcej, niż wolnych pozycji w składzie.
Artur Mroczka to jeden z kandydatów na czołową postać w 2. Lidze Żużlowej Artur Mroczka to jeden z kandydatów na czołową postać w 2. Lidze Żużlowej
Na domowe mecze ŻKS Polonii lidera Jonassona ustawiłbym pod numerem dziewiątym, co daje już mocne ogniwo w biegu inauguracyjnym. Dobrym pomysłem byłoby ustawienie Lukasa Fienhage pod dziesiątką, co dawałoby mu pierwszy start w 4. biegu, w teoretycznie tym najsłabszym. Później jego doparowymi byliby liderzy - Jonasson (w biegach 7 i 9) oraz Mroczka (w 13). A że Mroczka ma potencjał, by ciągnąć wynik, więc naturalnie powinien startować w biegach z juniorami.

Dodatkowo po wymieszaniu par w ostatniej serii, mamy duety, które mogą przechylić wynik na korzyść pilan.

Skład ŻKS Polonii Piła na mecze domowe:
9. Tomas Hjelm Jonasson
10. Lukas Fienhage
11. Marcin Jędrzejewski
12. Max Diger / Broc Nicol
13. Artur Mroczka
14. krajowy junior
15. Ben Ernst

Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, to liderzy powinni trafić pod numery cztery i pięć, co daje nam na otwarcie Jonassona z Jędrzejewskim (czwarty bieg) oraz Mroczkę z Ernstem (piąty) i są to zawodnicy, którzy mogą dorzucić więcej, niż tylko remis biegowy. W ostatniej serii mamy z kolei pary, które w każdym biegu mamy żużlowców, który mogą pokazać kawał dobrego żużla.

Skład ŻKS Polonii Piła na mecze wyjazdowe:
1. Lukas Fienhage
2. Marcin Jędrzejewski
3. Broc Nicol / Max Dilger
4. Artur Mroczka
5. Tomas Hjelm Jonasson
6. Ben Ernst
7. krajowy junior

Czytaj także:
Oto drużyna bezrobotnych w polskiej lidze
Bardziej popularny niż Wałęsa. "Ile pan zapłaci za ten wywiad?"

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×