KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. To będzie idealny numer dla Grzegorza Zengoty w ROW-ie! Ważna misja nowego trenera

Rybniczanie w trakcie okienka transferowego wymienili prawie wszystkich seniorów, w związku z czym Marian Maślanka zaznacza, że to zupełnie nowa drużyna. Według niego ważne zadanie w zespole odegra pozyskany z Bydgoszczy Grzegorz Zengota.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Siergiej Łogaczow WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow
Analizę taktyczną ROW-u Rybnik omówił dla nas Marian Maślanka

***

Trzeba by było ustawić taki skład, który na początku dałby przynajmniej jakiś efekt punktowy do przodu. W związku z tym na pozycji numer 9 dałbym Krystiana Pieszczka, który w Rybniku bardzo dobrze jeździ, ma również bardzo dobre starty. Pod 10 ustawiłbym Andreasa Lyagera. Na pierwszy bieg z 11 Siergiej Łogaczow, który w tym roku reprezentował barwy drużyny ze Śląska i przywoził dobre wyniki.

Z 12 na plastronie prezentowałby się Patryk Wojdyło, który byłby jednocześnie zawodnikiem U-24. Z numerem 13 Grzegorz Zengota, ponieważ jest najbardziej doświadczony i z tymi młodymi juniorami, a przynajmniej z Pawłem Trześniewskim, znajdzie nić porozumienia i ta para będzie przywozić dobre punkty dla rybnickiej drużyny.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bjerre wspomina mecz o utrzymanie. Zdradził, co powiedział Pedersenowi

Ważne, że później na bieg 13. przed wyścigami nominowanymi pojechałaby mocny duet Zengota-Lyager, a wtedy być może trzeba będzie wynik już tak ukształtować, by biegi nominowane nie decydowały o zwycięstwie. Myślę, że ta para mogłaby to zrobić. Na pozycjach młodzieżowych ustawiłbym Pawła Trześniewskiego i Przemysława Gierę, chociaż pewnie do składu będzie wchodził też Kacper Tkocz.

Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, to ustalałbym skład pod konkretny tor, zależnie od tego kto, na jakim torze się prezentuje. Patryk Wojdyło na przykład zna dobrze tor w Krośnie, więc można by go ustawić pod takim numerem, żeby pojechał na początku i przywiózł punkty. Zengota jeździł w Bydgoszczy, to samo Lyager, więc też można do tego trochę inaczej podejść. Byłbym bardzo elastyczny w ustawianiu drużyny rybnickiej w meczach wyjazdowych.

Natomiast Leon Flint, w tym momencie według mnie raczej znajdzie się pod numerem 8/16, jednak to nie znaczy, że nie jechałby w zawodach. To jest zupełnie nowy kształt tej drużyny, więc tutaj potrzeba sporo pracy trenera czy kierownika drużyny, żeby tych zawodników podogrywać. Muszą wspólnie potrenować, również jazdę parą i być może Flint wykaże się w tych treningach bardzo dobrą formą, wtedy można go przesunąć do składu podstawowego.

Skład ROW-u Rybnik wg Mariana Maślanki:
9. Krystian Pieszczek
10. Andreas Lyager
11. Siergiej Łogaczow
12. Patryk Wojdyło
13. Grzegorz Zengota
14. Paweł Trześniewski
15. Przemysław Giera/Kacper Tkocz
16. Leon Flint

Czytaj również:
Żużel. Półtora okrążenia: Polska nie uratuje innych krajów. Nie będziemy Wallenrodem [FELIETON]
Żużel. Po sezonie rozczarowań, będzie walczył o starty w Polsce. Trudna przeprawa zawodnika z drugiej strony świata


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • zulew Zgłoś komentarz
  Trudno powiedzieć na co stać ROW. Trochę zespoł nieobliczalny: Zengota był kiepski w poprzednim sezonie, ale łapał kontuzje, Lyager był nierówny, ale może ustablizować jazdę na
  Czytaj całość
  lepszym poziomie, Łogaczow to wyjątkowy chojrak, Wojdyło to ciekawy zawodnik, natomiast Pieszczek chyba wie, że dla niego to decydujący sezon. Ogółem ten zespół może sprawić niespodziankę, pod warunkiem jednak, że wyjaśni się kwestia kto tam decyduje w sprawach menedżerskich i taktycznych. Na ten temat w przeszłości panowały różne opinie. Niestety, jest też mozliwy scenariusz mniej optymistyczny - walka o utrzymanie.
  • KRZYZAK Zgłoś komentarz
   Idealny numer to 999:) Lub 112, jak kto woli:)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×