Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Prezes Stali wybrał największe hity transferowe. Jego zdaniem Falubaz może mieć duży problem!

Marek Grzyb wybrał trzy najlepsze transfery, których dokonały inne kluby w listopadzie. Szef Moje Bermudy Stali Gorzów docenił Apator Toruń i Abramczyk Polonię Bydgoszcz. W swoim rankingu umieścił także Bartłomieja Kowalskiego.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Marek Grzyb Materiały prasowe / Prywatne archiwum Marka Grzyba / Na zdjęciu: Marek Grzyb
- Dla mnie największym hitem jest transfer Patryka Dudka, bo to zakończenie ważnego etapu. Zawodnik mocno związany ze swoim macierzystym klubem zmienił otoczenie, a moim zdaniem to może być dopiero początek - mówi nam prezes gorzowskiego klubu.

Marek Grzyb uważa, że rozbrat Dudka z Zieloną Górą może potrwać dłużej niż rok, a po sezonie 2022 zawodnik wcale nie musi ani wrócić do Stelmetu Falubazu, ani przedłużyć współpracy z Apatorem Toruń. - Wprawdzie życzę jak najlepiej Falubazowi, ale nie mam pewności, czy oni w przyszłym roku osiągną swój cel. Wtedy przed Patrykiem otworzą się zupełnie inne możliwości i niekoniecznie jego przyszłość musi być związana wtedy z Toruniem - przekonuje Grzyb.

Drugie miejsce w rankingu szefa Moje Bermudy Stali zajął niespodziewanie Bartłomiej Kowalski, który związał się z Betard Spartą Wrocław. - To logiczne, że go wymieniam. Cztery kluby biły się o jednego zawodnika, więc siłą rzeczy wywołało to wielki szum. Trudno to pominąć - tłumaczy nam działacz.

ZOBACZ WIDEO Legendarni zawodnicy komplementują Tomasza Lorka!

- Mogę dodać, że ostatnio poskładałem sobie na spokojnie daty i na końcu okazało się, że kluby z Torunia i Gorzowa dogadały się z zawodnikiem w tym samym czasie. Ostatecznie wybrał Wrocław, a wcześniej zarzekał się, że tam nie pójdzie. Poza tym ta historia to materiał do wyciągania wniosków w kwestii juniorów. Jeśli takie rzeczy dzieją się w przypadku klasowych seniorów czy zawodników z Grand Prix, to jednak jest to inny kaliber - wyjaśnia Grzyb.

Miejsce trzecie w notowaniu szefa Stali przypadło Abramczyk Polonii Bydgoszcz, która sprowadziła Mateja Zagara. - Ten transfer pokazuje, że Falubaz wcale nie musi wrócić do PGE Ekstraligi. Moim zdaniem ten ruch zmienia układ sił w eWinner 1. Lidze i stawia pod znakiem zapytania realizację celu, który wyznaczyli sobie zielonogórzanie - podsumowuje Grzyb.

Zobacz także:
Debata WP SportoweFakty: Andrzej Rusko
Stracił w Polsce ponad 20 tysięcy euro

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
 • FrankZ Zgłoś komentarz
  kowalski to ędzie kapiszon przyszłego sezonu
  • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
   Powrót Duzersa do Myszowatych jest w nadgarstkach krajowego lidera Polonii czyli Miedziaka.A,te wpisy tatarskiej księżniczki ŁoBełta o wyrazie twarzy tatarskiego używanego siodła na
   Czytaj całość
   relacjach ze spotkań Polonii lub jakiejś innej rozczochranej panny w dziwnej sukience tylko to potwierdzą.Co do Kowalskiego to przecież mówił,że wybrał tańszą opcję z Wujteeesa,jest skromny i nie chce być źle kojarzony na początku swojej przygody z żużlem.Normalnie po ludzku Panie Grzyb za dużo z Termosem oferowaliscie.Młody się kształci jeszcze,na lekcje religii uczęszcza jak Ratajczak a nie liczy Talary na koncie.Nie ładnie i jeszcze ten garnitur.Ehhh... A,co do Zagara to widzę go w kewlarze Byków obok Ksysia i Kildemanda kiedy to Rusiecki pokłóci się nawet z Pietrkiem.Ja prdl:)
   • AndrzejWyścigówka Zgłoś komentarz
    Kowalski co nic w elidze nie pokazał hitem transferowym :D
    • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś komentarz
     Kluczowy był mecz z Lesznem który był do wygrania jak z Częstochową, Zagar zamiast być podporą zielonogórzan to najwięcej się przyczynił do spadku,aczkolwiek każdy dołożył
     Czytaj całość
     cegiełkę do tego.A cóż się przejmować może taki spadek dobrze zrobi myszom przewietrzy głowy prezesom.Za rok ktoś inny spadnie i będzie na ustach innych.
     • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
      Panie Marku,co z tym Bartkowiakiem? Dalej cos sapie?
      • Angrift Zgłoś komentarz
       Na temat transferow w ekstralidze i w 1 lidze wypowiedzieli sie juz wszyscy.I pani Martusia z baru przekonskowego MiS i pan Stanislaw ochroniarz z warzywniaka i pan Wladeczek mechanik wind
       Czytaj całość
       pneumatycznych w zakladach Spolem.Wiec i teraz wypowiedzial sie Prezes Grzyb.I taka polityka Sportowych Faktow mi imponuje.
       • Bielow Zgłoś komentarz
        Zagar to już melodia przeszłości a p.Grzyb niech się martwi o swoich juniorów
        • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
         @Pan wszystkich Panów: Chodzi o transfer w 1LŻ i pan Grzyb ma sporo racji. Zresztą Polonia a nie Zielona Góra to dla mnie faworyt do awansu ligowego.
         • Pan wszystkich Panów Zgłoś komentarz
          Mając Zagara,spadliśmy panie Grzyb.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×