Chwile grozy 13-krotnego mistrza świata. "Dorobiłem się kolejnej blizny"

Do groźnie wyglądającego upadku doszło podczas inauguracyjnej rundy Indywidualnych Mistrzostw Rosji. Swojego motocykla nie zdołał opanować Daniił Iwanow. 13-krotnego mistrza świata przewieziono do szpitala.

Mateusz Kozanecki
Upadek Daniiła Iwanowa YouTube / Upadek Daniiła Iwanowa
We wtorek rozpoczęły się Indywidualne Mistrzostwa Rosji w ice speedwayu. Zawodnicy rywalizowali na stadionie im. Anatolija Stiepanowa w Togliatti - tym samym, na którym odbyło się w tym roku Grand Prix w klasycznej odmianie żużla.

Niezwykle interesująco zapowiadał się wyścig 17., w którym miało dojść do pojedynku Daniiła Iwanowa z Dmitrijem Chomicewiczem. Emocje zakończyły się jednak już na wejściu w pierwszy łuk.

Motocykl Iwanowa podbiło na nierówności. 13-krotny mistrz świata (4x indywidualnie, 9x drużynowo) nie był w stanie opanować swojej maszyny i dwukrotnie uderzył o lód.

Został wykluczony z powtórki, a następnie trafił do szpitala. Tam przeszedł badania. U zawodnika nie wykryto żadnych złamań. "Dorobiłem się kolejnej blizny" - przekazał na Instastories.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Nikity Bogdanowa. Aktualny mistrz Europy z Tomaszowa Mazowieckiego wywalczył komplet punktów. Drugi był Dmitrij Chomicewicz, a trzeci Dmitrij Solannikow. Daniił Iwanow ukończył zmagania na piątej pozycji, z dorobkiem 11 punktów.

Kolejny turniej zaplanowany został na środę, 29 grudnia. Iwanow poinformował, że wycofał się z tych zawodów.