Żużel. Matthew Gilmore ponownie wygrywa. Zawodnik Unii Leszno tuż poza podium

Na torze w Kurri Kurri w środę rozegrano kolejną imprezę. W mistrzostwach stanu Nowa Południowa Walia do lat 21 najlepszy był jeden z tegorocznych finalistów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Matthew Gilmore.

Stanisław Wrona
Matthew Gilmore WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Matthew Gilmore
Tym samym jest to drugie zwycięstwo tego zawodnika w ciągu trzech dni. W niedzielę 26 grudnia zwyciężył on bowiem w turnieju, zorganizowanym w Kurri Kurri tradycyjnie dzień po Bożym Narodzeniu. Tym razem jednak obsada zawodów była już liczniejsza, a stanowili ją wyłącznie zawodnicy do lat 21.

Matthew Gilmore w serii zasadniczej w pięciu startach zgromadził 14 punktów, a tyle samo na koncie miał również zakontraktowany niedawno przez Unię Leszno - James Pearson. Obok wymienionej dwójki jeszcze Jacob Hook z 10 punktami zameldował się bezpośrednio w finale A, a czwarte miejsce w ostatnim biegu dnia zajął zwycięzca finału B, Maurice Brown.

W decydującym wyścigu triumf odniósł Gilmore, który ponownie okazał się najlepszy na owalu w Kurri Kurri. Drugie linię mety minął Hook, trzeci był Brown, a czwarte miejsce zajął Pearson. Na piątej lokacie sklasyfikowano z kolei  Mitchella Cluffa, który niedawno związał się umową z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Przypomnijmy, że środowy zwycięzca w sezonie 2021 startował w kilku meczach 2. Ligi Żużlowej w barwach Metalika Recycling Kolejarza Rawicz i był w tym roku finalistą IMŚJ (stała "dzika karta"). W całym cyklu zajął jednak odległe, 15. miejsce.

Co ciekawe w zawodach startowali Brayden McGuinness i wspomniany wcześniej Maurice Brown, którzy jeszcze we wtorek rywalizowali o mistrzostwo stanu Australia Południowa w oddalonym o ponad 1500 kilometrów Gillman. Oprócz zawodników, którzy rywalizowali w klasie 500cc do lat 21 rozegrano jeszcze turniej o mistrzostwo stanowe do lat 16 w klasie 250cc. W nim najlepszy okazał się Lachlan Hayes, który wygrał zarówno serię zasadnicza, jak i wielki finał.

Indywidualne mistrzostwa Nowej Południowej Walii do lat 21 - Kurri Kurri, 29 grudnia 2021:
1. Matthew Gilmore - 14+3 (3,2,3,3,3) - 1. miejsce w finale A
2. Jacob Hook - 10+2 (2,1,3,2,2) - 2. miejsce w finale A
3. Maurice Brown - 9+3+1 (1,3,2,3,u) - 1. miejsce w finale B + 3. miejsce w finale A