KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Rybniczanie nie będą w końcu uciekać przed jazdą w ROW-ie. Nowy trener wprost o współpracy między klubami

Ostatnie przypadki zawodników, którzy z Rybek odchodzili do Włókniarza dały do myślenia działaczom z Rybnika. Nowy trener ROW-u, Antoni Skupień, szczerze opowiedział o zmianach we współpracy między klubami i o zmianach organizacyjnych w Rybkach.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Antoni Skupień WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Antoni Skupień
Dla rybnickiego środowiska żużlowego zmiany w strukturze sztabu szkoleniowego mają dać wymierny efekt również w postaci utrzymania w Rybniku dużych talentów. Wcześniej bywał z tym problem. - Cały czas dążyłem do tego, by była podpisana umowa pomiędzy zawodnikami z miniżużla, którzy zdali licencję, a ROW-em Rybnik. Do tej pory było tak, że mieli oni podpisane umowy do 14. roku życia, a później byli już wolni. Teraz wszystko jest podpisane, że mają oni przechodzić przez ROW Rybnik i nie uciekać do innych klubów - powiedział Antoni Skupień w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Miasto daje pieniądze na miniżużel, a Ludwiczak czy Kowolik kontynuują jazdę gdzie indziej, a Piestrzyński zrezygnował z żużla. Teraz umowa jest podpisana i jak będą się nadawać, będą zostawać w ROW-ie Rybnik. Gdy nie będą rokować i nie będziemy wiązać z nimi większych nadziei, nikogo nie będziemy blokować. W czwartek porozumienia podpisała ostatnia dwójka naszych licencjonowanych zawodników - Harendarczyk i Reszka, pozostali już mieli podpisane aneksy - dodał trener ROW-u Rybnik.

Szkoleniowiec klubu z Rybnika w ostatnim sezonie pracował jako trener w Rybkach Rybnik. Nadal nie chce odchodzić z klubu miniżużlowego, jednak do pomocy ma mieć dwie osoby, które znają doskonale rybniccy kibice.

ZOBACZ WIDEO Spisani na spadek, czy zdolni do niespodzianek? Gajewski o atucie beniaminka

- Dalej będę prowadził treningi na Rybkach. Prezes Szołtysek rozmawiał z Adamem Pawliczkiem, który zgodził się na to, że będzie pomagał w treningu i na wyjazdach. Ja dążyłem też do tego, by na kurs instruktora zapisał się też Robert Chmiel, który do tego się nadaje. Jest ciekawym, analitycznie myślącym zawodnikiem, który jeździ w zespole z Poznania, ale damy mu też alternatywę - stwierdził Antoni Skupień.

Miniżużlowcy dzięki ścisłej współpracy mają szybciej przechodzić na duży tor. - Są Harendarczyk, Reszka czy Wyczyszczok, którzy mogą już zacząć jeździć w klasie 250 cc. Prezes Mrozek ma w planach zakup trzech silników w klasie 250 cc i oni mają z tego korzystać. Wyczyszczok ma 13 lat, pozostała dwójka po 12. Wszyscy rosną i żeby iść krok dalej, muszą przejść na motocykle o wyższych pojemnościach. Wszystko wyjdzie w praniu - ocenił Skupień.

Wszystkie zmiany mają uzdrowić sytuację. - To uczciwe podejście, miasto Rybnik łoży pieniądze na klub Rybki Rybnik po to, by wychowankowie zostawali dalej w rybnickim klubie. Samo szkolenie od miniżużla pomaga bardzo dużo, bo nie trzeba uczyć żużla od podstaw 14-latków na dużych torach. Gdy zawodnik nie przeszedł przez miniżużel, to rok-półtorej trwa samo nauczenie podstaw i to duża oszczędność sprzętu oraz duży wpływ na bezpieczeństwo - podkreślił trener.

Czytaj także: 
Prezes Włókniarza proponuje ważne zmiany 
Wypromował go sam Jason Crump

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy ROW zyska na zmianach w sztabie szkoleniowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • Poldi Zgłoś komentarz
  Panie Antoni pisze pan kłamstwa. Doskonale wiedząc, że rodzice sami finansują sprzęt, a to najdroższe w mini żużlu. Miasto na to nie łoży złotówki. Układ jaki pan chwali to układ
  Czytaj całość
  pasujący Mrozkowi i panu. Podwójna kasa na trenera idzie z Rybek i ROW. Hipokryzja panie Antoni.
  • rybniczanin19 Zgłoś komentarz
   Szanowny Panie trenerze . Udzielając wywiadu mija się Pan z prawdą. Od sierpnia 2020r. opowiadał Pan o zakupie silników 250cc przez Jaśnie Panującego których nie ma do dziś. Jako
   Czytaj całość
   trener Rybek prowadził bezskuteczne rozmowy z Prezesem Mrozkiem na temat przejścia tych zawodników do ROWu. To Prezes ich nie chciał w klubie . W sezonie 2020 był Pan również trenerem szkółki w ROW Rybnik gdzie byli zawodnicy z licencją w klasie 250cc i na 11 imprez na torach krajowych zdążyli odjechać aż 2 (1 impreza dwóch druga jeden zawodnik) i to są fakty. Lwia cześć dotacji miejskiej idzie na trenera i karetki a nie zawodników. To rodzice i opiekunowie finansują zakup motocykli , ponoszą koszty serwisu tylko w niewielkiej części otrzymują zwrot kosztów przejazdu na zawody. Dzisiaj Pan znów opowiada o zakupie silników bo podpisali aneksy w Rybkach o przejściu do ROWu .
   • speed01 Zgłoś komentarz
    "...rok-półtorej..."? Chyba rok - półtora lol.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×