KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wybrzeże testuje młodzież. Spory ruch w sali ćwiczeń

Młodzi zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, a także adepci i gościnnie Krystian Pieszczek, który przeszedł do ROW-u Rybnik, wzięli udział w testach kondycyjnych. Gdańszczanie chcą szczegółowo sprawdzić zawodników.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Vaclav Milik w walce z Piotrem Gryszpińskim WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Vaclav Milik w walce z Piotrem Gryszpińskim
Testy wytrzymałościowe przeprowadzili trener przygotowania fizycznego Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Jarosław Hulko, a także menedżer - Eryk Jóźwiak. W hali sportowej klubu wioślarskiego Drakkar Gdańsk pojawili się reprezentanci Młodzieżowej Szkoły Żużla oraz młodzieżowcy Zdunek Wybrzeża - Kamil Marciniec i Marcel Krzykowski, Piotr Gryszpiński, który wchodzi w wiek seniora oraz wychowanek Wybrzeża Krystian Pieszczek.

Sprawdzian miał na celu ukierunkowanie zindywidualizowanych przygotowań zawodników. - Podczas zajęć wykonaliśmy tzw. beep test oraz RAST test, które mierzą wydolność. Analiza wyników pozwoli nam precyzyjnie określić nad czym każdy z chłopaków musi najwięcej pracować - powiedział Jarosław Hulko.

- W przypadku adeptów i juniorów takie testy wykonujemy trzy razy do roku: na początku przygotowań w listopadzie, w połowie przygotowań w styczniu i na koniec w lutym. W tym momencie możemy dość precyzyjnie zmierzyć, ile pracy przed nami. Seniorzy test przechodzą dwukrotnie. Pierwszy mieli w listopadzie, drugi czeka ich przy okazji zgrupowania, które rozpoczniemy z końcem lutego - dodał menedżer Eryk Jóźwiak.

ZOBACZ WIDEO Spisani na spadek, czy zdolni do niespodzianek? Gajewski o atucie beniaminka

Obecnie w kadrze Zdunek Wybrzeża nie ma żadnych wychowanków, ta sytuacja ma się jednak szybko zmienić. Do pierwszych egzaminów na licencję żużlową szykowani są Jakub Kowalski i Mateusz Łopuski, który musi poczekać do połowy maja na 15. urodziny. Wiek uprawniający do zdania licencji ma też Cyprian Olszewski.

Ponadto w Młodzieżowej Szkole Żużla jest pięciu zawodników trenujących w klasie 250 cc, z których trzech ma ważną licencję. Jeszcze większą grupę stanowią miniżużlowcy - w kadrze drużyny jest siedmiu zawodników jeżdżących w klasie 125 cc.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy tego typu testy są potrzebne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×