KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Poznaliśmy kalendarz imprez żużlowych na sezon 2022 w kolejnym kraju

Sezon żużlowy w Europie ma wystartować 19 lutego, kiedy to swoje rozgrywki zainauguruje francuska Ligue Nationale de Speedway. Tymczasem poznaliśmy kalendarz imprez, które zostaną zorganizowane w kolejnym kraju.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Martin Vaculik WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Martin Vaculik
Swój terminarz przedstawili bowiem działacze ze słowackiej Żarnovicy, czyli z jedynego czynnego ośrodka, zlokalizowanego u południowych sąsiadów Polski. Na tamtejszym obiekcie regularnie w ostatnich latach odbywają się imprezy międzynarodowe, a największym wydarzeniem ostatnich lat była organizacja finału eliminacji do cyklu Speedway Grand Prix, czyli SGP Challenge, co miało miejsce 21 sierpnia 2021 roku.

Miejscowy Speedway Club Żarnovica ma w planie zorganizować siedem wydarzeń. Wśród nich znajduje się kilka imprez międzynarodowych, zarówno rangi mistrzostw Europy, jak i również mistrzostw świata. Dodatkowo drugi podmiot, czyli Automotoklub Plocha Draha Żarnovica, jak co roku tradycyjnie zajmie się przygotowaniem 58. edycji lokalnego turnieju o Zlatą Prilbę.

Po raz pierwszy żużlowe motocykle powinny zawarczeć na jedynym czynnym słowackim owalu 29 maja, kiedy to zaplanowano rundę Pucharu MACEC. Ciekawie zapowiada się ostatni weekend lipca. Wtedy to do rozegrania będą dwie imprezy, w tym krajowe mistrzostwa. Biorąc pod uwagę fakt, że w kalendarzu na ostatnią niedzielę tego miesiąca Moje Bermudy Stal Gorzów nie ma ligowego spotkania w PGE Ekstralidze, organizatorzy na pewno zechcą ściągnąć na ten turniej miejscową gwiazdę, czyli Martina Vaculika.

ZOBACZ WIDEO Spisani na spadek, czy zdolni do niespodzianek? Gajewski o atucie beniaminka
Zawody o wspomnianą, 58. Zlatą Prilbę powinny odbyć się tradycyjnie w ostatnią niedzielę kolejnego miesiąca, czyli 28 sierpnia 2022. Tydzień wcześniej w kalendarzu również znajdują się dwa wydarzenia, co powinno także cieszyć się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Sezon na Słowacji powinien skończyć się 9 października, gdy rozegrana zostanie ostatnia runda czeskiej 1. Ligi.

Przypomnijmy, że miejscowy ośrodek niedawno pochwalił się dofinansowaniem, które otrzymał od FIM, a w całości opiewało ono na kwotę przekraczającą 10 tysięcy euro. Wsparcie to ma służyć przede wszystkim jako pomoc dla młodych rozwijających się słowackich żużlowców. Jak zatem widać działacze z Żarnovicy cieszą się zaufaniem władz międzynarodowych, przez co po raz kolejny będą mogli zorganizować kilka ważnych imprez. Może to stanowić również kolejną okazję do odwiedzenia tego malowniczo położonego miejsca przez polskich kibiców "czarnego sportu".

Kalendarz imprez żużlowych na Słowacji w sezonie 2022:
29 maja - runda Pucharu MACEC
11 czerwca - runda kwalifikacyjna do Speedway Grand Prix 2023
30 lipca - półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19
31 lipca - Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Słowacji połączone z 22. Memoriałem Ladislava Eliasa
20 sierpnia - runda Indywidualnych Mistrzostw Czech Juniorów
21 sierpnia - runda Speedway Friendship Cup
28 sierpnia - 58. Turniej o Zlata Přilbę
9 października - 4. runda czeskiej 1. Ligi

Czytaj także:
Bezbłędna jazda zawodnika Polonii. Pech Luke'a Beckera
Kiedyś ścigał się w Grand Prix, a dziś pęka z dumy, że może bronić barwy tej drużyny

Czy sądzisz, że Słowacy doczekają się godnego następcy Martina Vaculika w ciągu kolejnych sześciu lat?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×