KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Ekstraligowe sparingi Zdunek Wybrzeża Gdańsk

Mecze z dwoma zespołami z PGE Ekstraligi zabukowali działacze Zdunek Wybrzeża Gdańsk, którzy zmierzą się m.in. z zespołami z Lublina i Grudziądza. Łącznie zaplanowano sześć sparingów, a ponadto 27 marca odbędzie się IV Memoriał Henryka Żyto.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Vaclav Milik w walce z Piotrem Gryszpińskim WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Vaclav Milik w walce z Piotrem Gryszpińskim
Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk spotkają się ze sobą 28 lutego. Wówczas rozpoczną zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie, które potrwa do 4 marca. Po 1,5-tygodniowej przerwie, zaplanowany jest pierwszy trening na torze w Gdańsku, o ile tylko pozwoli na to pogoda.

Później do Gdańska ma przyjechać Motor Lublin, który będzie tam na krótkim zgrupowaniu, które zostanie zwieńczone sparingiem ze Zdunek Wybrzeżem. W dniach 24-25 marca zaplanowano dwumecz z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. W samej końcówce marca, gdańszczanie zabukowali jeszcze jeden termin na sparing. Przygotowania zakończy sprawdzian z drugoligową Polonią Piła. W międzyczasie odbędzie się IV Memoriał Henryka Żyto.

Taki dobór rywali był przemyślany przez gdańszczan. - Współpracę z Motorem Lublin nawiązaliśmy przed rokiem i chcemy ją kontynuować. Oni są zadowoleni, że mogą u nas potrenować, a my możemy sprawdzić się na tle ekstraligowca. Dążymy poziomem do najlepszych, stąd kolejne sparingi z zespołem z Grudziądza - powiedział menedżer Eryk Jóźwiak.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Cellfast Wilki Krosno z najtrudniejszym kalendarzem na start sezonu w eWinner 1. Lidze?

- Bezpośrednio przed inauguracją zmierzymy się z drugoligową Polonią, aby na spokojnie przetestować różne warianty. Z wiadomych względów nie będziemy ścigać się z drużynami z eWinner 1. Ligi Żużlowej, by nie odkrywać kart przed rywalami. Podczas sparingów chcę sprawdzić jak najszerszą grupę zakontraktowanych zawodników, bo na różnych etapach sezonu każdy z nich może się okazać dla nas niezbędny - dodał.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpocznie sezon 9, 10 lub 11 kwietnia, kiedy to zmierzy się w Gdańsku z Cellfast Wilkami Krosno.

Plan przygotowań i lista sparingów Zdunek Wybrzeże Gdańsk
28.02-4.03 Zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo (Władysławowo)
15/16.03 Pierwszy trening na torze (Gdańsk)
18-20.03 Treningi i sparing z Motorem Lublin (Gdańsk)
24.03 Sparing z ZOOleszcz GKM Grudziądz (Gdańsk/Grudziądz)
25.03 Sparing z ZOOleszcz GKM Grudziądz (Gdańsk/Grudziądz)
27.03 IV Memoriał Henryka Żyto (Gdańsk)
30/31.03. Sparing, rywal do ustalenia (Gdańsk)
06.04 Sparing z Polonią Piła (Gdańsk)

Czytaj także:
Mają dwóch Tobiaszów Musielaków
Możesz mieć strój mistrza świata

Czy taka liczba sparingów jest optymalna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×