KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Nowe informacje ws. stadionu w Gorzowie. Modernizacja o krok

Mamy coraz więcej informacji dotyczących modernizacji oświetlenia stadionu żużlowego w Gorzowie Wielkopolskim. Portal Gorzowianin.pl zdradził szczegóły przedstawionych ofert w przetargu ogłoszonym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Artur Babicz
Artur Babicz
Bartosz Zmarzlik na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim
Jak się okazało, proces licencyjny dla Moje Bermudy Stali Gorzów nie obył się bez przeszkód. Gorzowianie otrzymali warunkową licencję na starty w PGE Ekstralidze (więcej na ten temat TUTAJ), dlatego potrzebne są dodatkowe inwestycje infrastrukturalne, aby spełnić obecne wymagania.

Największym problem Moje Bermudy Stali okazuje się oświetlenie. Te obecne zdecydowanie za słabo oświetla murawę. Najnowsze przepisy mówią o potrzebie 1200 luksów, aby zapewnić m.in. najwyższą jakość transmisji telewizyjnej.

Na reakcję Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim nie trzeba było długo czekać. Szybko uruchomiono proces przetargowy i jak się okazuje, do konkursu zgłosiło się pięć firm. Miasto na tę inwestycję założyło budżet 600 tys. złotych i jak informuje portal Gorzowianin.pl tylko jeden wykonawca zmieścił się w określonych widełkach.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Cellfast Wilki Krosno z najtrudniejszym kalendarzem na start sezonu w eWinner 1. Lidze?
Co ciekawe, różnice w wycenie tej modernizacji były ogromne. Całość na 600 tys. złotych wyceniła firma Lexpol Jerzy Markowski z Międzyrzecza. Natomiast pozostałe oscylowały w granicach 1-2 mln złotych, a już zdecydowanie najdroższą ofertę złożyła firma z Niemiec, która wyceniła renowację na cenę 2 mln 160 tys. 69 zł.

- Trwa procedura przetargowa i sprawdzanie ofert pod względem formalnym. Wiele wskazuje na to, że uda się rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę, który zmieścił się w budżecie, o ile nie będzie żadnych błędów formalnych w złożonej ofercie - mówił dla portalu Gorzowianin.pl Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W najbliższym czasie dowiemy się czy procedura przetargowa została rozegrana prawidłowo i czy miasto jest w stanie wybrać zwycięzcę. Jeżeli wszystko pójdzie po dobrej myśli, to wybrana firma będzie musiała dokonać modernizacji do 31 maja 2022 roku.

Zobacz także: Hansen mówi o swoim wyborze
Zobacz także: SGP w Gorzowie Wielkopolskim zagrożone?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×