Żużel. Mistrz świata ponownie liderem swojego zespołu. Pewne zwycięstwo faworytów

Mathieu Tresarrieu poprowadził drużynę z Marmande do drugiego w tym sezonie zwycięstwa w lidze francuskiej. Jego ekipa pokonała La Reole 56:42 i umocniła się na pozycji lidera rozgrywek.

Mateusz Kozanecki
Mathieu Tresarrieu WP SportoweFakty / Kevin Sarlat / Na zdjęciu: Mathieu Tresarrieu
Ekipa z Marmande osiągnęła półmetek w rozgrywkach ligi francuskiej. Zawodnicy tej drużyny odjechali drugie domowe spotkanie w tym sezonie.

Tylko do szóstego biegu goście potrafili stawiać opór. Później miejscowi zaczęli odskakiwać i powiększać swoją przewagę. Ekipie La Reole nie pomogła nawet złota rezerwa taktyczna. Jako "joker" pojechał Nicolas Covatti.

Ostatecznie Marmande zwyciężyło 56:42, a liderem zespołu był Mathieu Tresarrieu. Były mistrz świata na długim torze wywalczył 15 punktów w sześciu startach. Udane występy zaliczyli także Dimitri Berge i Troy Batchelor, a najskuteczniejszy wśród gości był Nicolas Covatti.

Na kolejne spotkanie w ramach ligi francuskiej przyjdzie nieco poczekać. Na 27 marca o godz. 15:00 zaplanowany został pojedynek, który przedłuży szanse którejś z drużyn na mistrzostwo. Morizes podejmować będzie La Reole.

Punktacja (za: ligue-nationale-speedway.fr):