Szok w polskim żużlu. Są pierwsze zmiany na karuzeli trenerskiej!
Sensacyjne wiadomości podczas środowej konferencji prasowej przekazał Orzeł Łódź. Klub poinformował, że z drużyną pożegnał się z Adam Skórnicki. Łódzki klub natomiast poprowadzi trenerski duet - Michał Widera i Piotr Świderski.
Łączenie funkcji w obu klubach przez Adama Skórnickiego nie trwało jednak długo. Orzeł Łódź wraz ze szkoleniowcem już po 1. kolejce, która w przypadku tego klubu nawet nie doszła do skutku, zdecydowali, iż łączenie pracy na obu stanowiskach jest niemożliwe. Dlatego obie strony rozstały się za porozumieniem stron i wybrano nowego szkoleniowca... a nawet dwóch.
- Nie jest prawdą, że powodem odejścia trenera Skórnickiego jest przygotowanie toru na mecz z ROW-em Rybnik. Trener robił wszystko, aby zrobić jak najlepszy tor. Decyzja o rozstaniu zapadła już wcześniej. Byliśmy umówieni, że trener poprowadzi drużynę tylko w pierwszym meczu. Proszę nie doszukiwać się żadnych podtekstów. Z trenerem Skórnickim pozostajemy przyjaciółmi - mówił na konferencji prasowej Witold Skrzydlewski.
- Będziemy nadal współpracować z trenerem, ponieważ Orzeł Łódź i Metalika Recycling Kolejarz Rawicz mają podpisana współprace w zakresie szkolenia młodzieży - dodał Skrzydlewski.
Przy tym obrocie spraw Adam Skórnicki pozostanie na stanowisku trenera młodzieżowców Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz. Nie podjął jednak ostatecznej decyzji dotyczącej tego czy przejmie pierwszą drużynę klubu z Wielkopolski.
W dalszej części sezonu Orzeł Łódź będzie prowadzony przez duet Michał Widera - Piotr Świderski. Pierwszy z nich będzie głównym szkoleniowcem, natomiast Świderski ma mu pomagać w prowadzeniu drużyny. Widera w ostatnim czasie prowadził Stal Rzeszów, ale klub rozstał się z nim przed sezonem (więcej TUTAJ). Natomiast Świderski do dzisiaj był związany z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz, a w ostatnim sezonie pracował w Częstochowie.
- Nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tego wyzwania. Kiedy dzwonią pewne osoby w polskim żużlu, to można opowiedzieć tylko "tak" i jedną z takich osób jest Witold Skrzydlewski. Dlatego nie było tutaj żadnych wątpliwości - mówił Michał Widera. - Oficjalnie pierwszym trenerem będę ja. Piotr (Świderski - przyp. red.) będzie mi pomagać - dodał nowy szkoleniowiec łodzian.
Duet Widera-Świderski nie będzie miał wiele czasu na wprowadzenie zmian, bowiem już w niedzielę, 17 kwietnia, Orzeł rozegra 2. kolejkę eWinner 1. Ligi. Łodzianie na wyjeździe zmierzą się z Aforti Startem Gniezno.
Zobacz także: Tomasz Gollob z nowymi nadziejami
Zobacz także: Fakty i liczby po 1. kolejce PGE Ekstraligi
Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>
-
Billy.Hamill Zgłoś komentarz
orzel tonie i tyle ze swiderskim -
Tramwajarz Zgłoś komentarz
żużlu że go Skrzydlewski zatrudnił co ? uwalił już parę drużyn i nawet Stal Rzeszów się go pozbyła bo był " nikim " a Skrzydlewski dalej eksperymentuje z kimś branym z łapanki . Świderski owszem chociaż był zawodnikiem i może się trochę otrzaskał w Częstochowie , może nie wszystko mu wyszło ale się uczył i zdobywał jakąś wiedzę trenerską a ten Widera co ? spadł z nieba czy odpadł od cycka w Rzeszowie gdzie woleli postawić na sprawdzonego , może nie geniusza ale swojaka a Widera znów się załapie na sezon i przytuli trochę moniaków od naiwniaka Witka a potem pewno wróci do Wandy Kraków nie ? jak uruchomi drużynę . Oj coś cienko widzę tego trenera jako autorytet dla zawodowców w drużynie i Orzełek znów będzie wałczył o przetrwanie albo o utrzymanie zamiast o awans . -
Tommy DeVito Zgłoś komentarz
Jak patrzę na ten klub z Łodzi to odnoszę wrażenie że tam żądzą jacyś mega toksyczni ludzie? Żaden klub chyba nie ma takiej rotacji jaka jest w Orle :/ -
Masło Budyń jak marzenie Zgłoś komentarz
Widera ? Hehehe to sobie Witek strzelił w kolano -
Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
Juz myslalem,ze bedzie wielki come back slynnego menago-Don Bartolo Czekanskiego z Wilkszyna!:) Moze wreszcie odwiedzilby jakis stadion;) -
Gravoxx Zgłoś komentarz
W sumie to dosyć duża roszada -
SKS. Zgłoś komentarz
"skóra" dostał konkretną ofertę z Gniezna a wolał zostać w Łodzi tylko po to by zostać zwolnionym u progu sezonu ??? Bez sensu . -
INS Zgłoś komentarz
prezesem "w czornych brylach", tak i zgadzam się z prezesem "trupiarzem". TV postąpiła nie fair (bo mieli jakiś śmieszny meczyk piłki kopanej po 18-ej który mogli nadać w Canal+ NOW). Jakoś nerwowo w 1 LŻ. "Pierwsze koty za płoty" - mam nadzieję