Żużel. Triumf Motoru Lublin po czterogodzinnej rywalizacji. Świetny debiut młodzieżowca Stali Rzeszów [RELACJA]

Zwycięstwem Motoru Lublin zakończyła się pierwsza w tym sezonie runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Na drugiej lokacie zawody ukończyli gospodarze z Rzeszowa, a podium uzupełniły Orlen Cellfast Wilki Krosno.

Jakub Fordon
Bartosz Bańbor WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Bartosz Bańbor
W Rzeszowie odbyła się inauguracyjna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody potrwały aż cztery godziny, a najlepszym zespołem okazał się Motor Lublin. Za ich plecami uplasowała się miejscowa Texom Stal, a podium uzupełniły Orlen Cellfast Wilki Krosno. Ostatnie miejsce zajęła Unia Tarnów, która do rywalizacji przystąpiła z trójką zawodników, a zakończyła ją w dwuosobowym składzie.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w dziewiątym wyścigu dnia, w którym to upadek zanotował Aleks Rydlewski. Jadący za nim Mateusz Gzyl nie był w stanie go ominąć, przez co wjechał w juniora z Krosna, który miał jednak dużo szczęścia i był w stanie o własnych siłach udać się do parku maszyn. Natomiast młodzieżowiec z Tarnowa został przetransportowany karetką do szpitala. Przed wyjazdem zawodnik Unii narzekał na ból nadgarstka.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zmagań w Rzeszowie był Mateusz Cierniak, który na swoim koncie zgromadził 14 punktów. W całych zawodach przegrał tylko raz, w siódmym biegu, kiedy to lepszy okazał się debiutujący na motocyklach 500cc Bartosz Bańbor. Wychowanek gospodarzy łącznie zdobył 13 "oczek" i został pokonany jedynie w ostatnim starcie.

Już o godzinie 17:30 rozpocznie się II runda DMPJ w Rzeszowie, z której relacje będzie można śledzić na portalu WP SportoweFakty.