KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Orzeł - Polonia. Co za występ Duńczyka. Moto Arena pasowała mu idealnie! [NOTY]

Orzeł Łódź mógł w 24 godziny zainkasować cztery ligowe punkty, ale po piątkowym triumfie z ROW-em Rybnik, w sobotę na Moto Arenie poległ z Abramczyk Polonią Bydgoszcz (39:51). W ekipie "Gryfów" był dosyć niespodziewany lider.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kenneth Bjerre WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Kenneth Bjerre.
Oceny dla zawodników Orzeł Łódź

Luke Becker 1. To nie był udany weekend dla Amerykanina. Żużlowiec tak samo, jak w piątek, tak i w sobotę nie był zbyt szybki, a w całym meczu zdołał pokonać zaledwie jednego rywala i był to drugi z juniorów Abramczyk Polonii.

Norbert Kościuch 3+. Rozpoczął idealnie dla siebie, bo od zwycięstwa i uratował remis biegowy w 4. biegu dnia. Później jednak gasnął w oczach, co potwierdzają zdobycze punktowe: 2,1,0. W efekcie wyścig nominowany obejrzał z parku maszyn, bo zastąpił go z rezerwy taktycznej Iversen.

Niels Kristian Iversen 4. Iversen rozpoczął ten mecz od zerówki i podwójnej porażki w parze z Luke Beckerem. Później jechał już dużo lepiej i co najważniejsze, był w stanie nawiązać skuteczną walkę z rywalami. Szczególnie w 10. biegu, kiedy z Zagarem stoczyli świetny bój o trójkę, a zwycięsko z niego wyszedł duński weteran. Do pełni szczęścia zabrakło punktów wtedy, kiedy przywoził zerówki.

Marcin Nowak 3. Zaczął od mocnego uderzenia, bo przywiózł za plecami Mateja Zagara. Później się jednak męczył i do swojego dorobku dorzucił tylko trzy punkty, a pokonał dwóch rywali Michaiłowa (w 5. biegu) i Jeleniewskiego (w 14). Żużlowiec nie ukrywał w social mediach, że zdaje sobie sprawę z tego, że jego punktów zabrakło w starciu z faworytem eWinner 1. Ligi.

ZOBACZ WIDEO Baron o Bellego: Emila nie da się zastąpić, ale David ma przyszłość przed sobą

Brady Kurtz 5-. Najjaśniejszy punkt w ekipie Michała Widery, choć zaczął od najgorszego dla żużlowca wyniku, czyli od zerówki. Szybkie zmiany w sprzęcie i ten był już znacznie lepiej spasowany z łódzkim owalem. Był w stanie nawiać walkę z rywalami, wygrywać, a także osiągnął najlepszy czas dnia, kiedy to w 9. biegu wykręcił 61,56.

Aleksander Grygolec 2-. To nie był udany występ juniora. Ma na swoim koncie dwa punkty zainkasowane w drugim biegu dnia, ale później był czwarty, a w trzecim biegu dnia został wykluczony, bowiem tuż przed startem zgasł mu motocykl.

Mateusz Dul 2. Dwójka za dwa punkty z dwoma bonusami. Na pewno oczekiwał, że zrobi lepszy rezultat, ale poniekąd swoje zrobił, bo dwa razy przywiózł za plecami Koniecznego, a biegi te kończyły się podziałem punktów. Na pewno jednak jego ambicje są znacznie większe.

Nikodem Bartoch - nie startował

Oceny dla zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz 

Daniel Jeleniewski 4. Było to zdecydowanie drużynowe spotkanie Jeleniewkiego, który przy swoim nazwisku zapisał trzy bonusy, a dwa biegi kończył na podwójnym triumfie. Bardzo ważną rolę odegrał w 11. biegu, kiedy to odpierał ataki Nowaka i Beckera, pozwalając tym samym uciekać Przyjemskiemu.

Adrian Miedziński 3. Choć osiem punktów to nie jest zły wynik, to od lidera wymaga się nieco lepiej. Tymczasem Miedziński w Łodzi jechał bardzo w kratkę, ale na pewno nie można mu odmówić woli walki i tego, że się nie starał. Wydaje się jednak, że dwucyfrówki są takim planem minimum dla wychowanka Apatora Toruń.

Kenneth Bjerre 6. To był zdecydowanie MVP tego spotkania. Jechał niczym profesor - imponował startami, a jeśli te wychodziły mu nieco słabiej, to momentalnie wychodził na czoło stawki. Tylko raz musiał się nieco bardziej namęczyć i choć nękali go atakami obaj rywale, to ten i tak zdołał minąć linię mety na pierwszej pozycji. Nic dziwnego, że byłego uczestnika Grand Prix nie można było się nachwalić.

Oleg Michaiłow 1. Zawodnik do lat 24 nie spełnił w sobotę pokładanych w nim nadziei. Zdobył co prawda trzy punkty, ale jedno oczko na wykluczeniu Grygolca, a dwa na Przyjemskim i... Grygolcu. Nic dziwnego, że po trzech startach został zatrzymany w boksie i zastąpiony juniorem.

Matej Zagar 4. Obok Bjerre był to zdecydowanie najszybszy zawodnik "Gryfów" w tym spotkaniu. Indywidualnie wygrał tylko raz, ale drużynowo - wraz z Bjerre przywieźli dwukrotnie do mety 5:1. Jeśli Zagar przegrywał z rywalami, to w zasadzie niewiele, szczególnie z Iversenem, który był od niego szybszy o pół motocykla.

Wiktor Przyjemski 4. Kolejny bardzo dobry występ bydgoskiego młodzieżowca, który najpierw zrobił swoje w biegu młodzieżowym, ale przede wszystkim błysnął w 11. biegu, kiedy to jadąc jako rezerwa taktyczna wygrał w parze z Jeleniewskim i zdołał powiększyć przewagę Abramczyk Polonii z czterech do ośmiu "oczek". To był kluczowy moment dla tego meczu, a trener Jacek Woźniak mógł się cieszyć ze świetnego manewru.

Przemysław Konieczny 1. Junior rodem z Tarnowa ewidentnie nie zdał tego sprawdzianu. Trzy starty i trzy zerówki. Brakowało wszystkiego - od doświadczenia na łódzkim torze, przez objeżdżenie, po moc i prędkość w motocyklu.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Grigorij Łaguta wrócił do rywalizacji. Dopuszczono go do zawodów
Emil Sajfutdinow dba o formę. Wiemy, gdzie trenował

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • koba Zgłoś komentarz
  Zagar 10+1 (5 biegach) "nota 4" W biegach których startował Polonia nie przegrała. Kurtz 11 (6 biegach) "nota -5" W biegach których startował Łódź przegrała 2 razy
  Czytaj całość
  1:5 i 1 raz 2:4. ???????? Chyba że nota jest brana na tle drużyny, albo pod uwagę jest brane, że rywali miał mocniejszych ;)))))
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×