Żużel. Zbyt wiele luk w Stali. W łotewskiej drużynie każdy dołożył ważne punkty [NOTY]

Optibet Lokomotiv Daugavpils pokonał przed własną publicznością Texom Stal Rzeszów 47:42. Wśród gospodarzy najskuteczniejsi byli Nick Morris i Rene Bach (obaj po 11 pkt.), z kolei w drużynie gości brylował Dawid Lampart (14).

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Dawid Lampart WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Dawid Lampart
Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Rene Bach 5. Bardzo dobry występ duńskiego żużlowca. Od początku do końca solidnie punktował i nie zawodził w kluczowych dla Lokomotivu momentach. Wygrał tylko jeden bieg, ale za to ani razu nie dojechał do mety na miejscu gorszym niż drugie.

Daniił Kołodinski 4+. Zdecydowanie zrobił to, co do niego należało. Punktował w swoim każdym starcie oraz wygrał jeden bieg. 7 "oczek" z dwoma bonusami w czterech startach to naprawdę dobry wynik.

Nick Morris 5. Kolejny udany występ tego zawodnika. Wygrywał biegi, punktował w każdym swoim starcie, a w 14. gonitwie zapewnił drużynie zwycięstwo w meczu. W ogólnym rozrachunku był najskuteczniejszym żużlowcem Lokomotivu, gdyż zdobył 11 punktów z 2 bonusami.

ZOBACZ WIDEO Takiej imprezy w polskim żużlu jeszcze nie było. Samolot, Greg Hancock i nietypowy finał

Adam Ellis 4. Solidny występ. Wygrał indywidualnie dwa biegi, a te, w których dojeżdżał do mety jako trzeci, kończyły się drużynowymi zwycięstwami Lokomotivu. Na koniec miał pecha, gdyż został ukarany drugim ostrzeżeniem, przez co w 15. gonitwie nie powiększył swojego dorobku.

Jewgienij Kostygow 3-. Z pewnością stać go na więcej. Był to jego najsłabszy występ w tym sezonie, natomiast i tak udało mu się dołożyć kilka punktów do dorobku drużyny.

Ricards Ansviesulis 1+. Na inaugurację rozgrywek odjechał kapitalne zawody, zdobywając 11 punktów z bonusem. Wydawało się więc, że jest wręcz pewniakiem do do dołożenia choćby kilku "oczek" w spotkaniu ze Stalą, tymczasem był najsłabszy w drużynie. Plusik za pokonanie Eduarda Krcmara w 8. biegu, natomiast to za mało, by zapracować na wyższą notę.

Ernest Matjuszonok 2. Wygrał bieg młodzieżowy, ale później nie powiększył już swojego dorobku. Również stać go na znacznie lepsze występy.

Noty dla zawodników Texom Stali Rzeszów

Hubert Łęgowik 3. Zaczął znakomicie, gdyż wygrał swoje pierwsze dwa biegi, więc wydawało się, że powinien być pewnym punktem drużyny w dalszej części meczu. Tak się jednak nie stało, bowiem w kolejnych startach dwukrotnie dojeżdżał do mety na ostatnim miejscu. Dostał szansę jeszcze w 14. wyścigu, ale zdobycie w nim jednego punktu może chyba zawdzięczać temu, że wykluczony został zawodnik gospodarzy.

Paweł Miesiąc 4. Ambitny i waleczny, ale do optymalnej formy jeszcze trochę mu brakuje. Przez dłuższą część spotkania radził sobie jednak całkiem dobrze, co może być dobrym prognostykiem na przyszłość.

Eduard Krcmar 1+. Z meczu na mecz jest coraz słabszy, co może martwić kibiców i działaczy z Rzeszowa. Był tego dnia wolny i zdobył zaledwie dwa punkty. Słaby występ.

Dawid Lampart 5. Zdecydowanie najjaśniejsza postać w drużynie Stali Rzeszów. Był szybki i przede wszystkim bardzo skuteczny, gdyż zdobył aż 14 punktów, wygrywając łącznie 4 biegi. Bardzo udany występ.

Kevin Woelbert 1. Kolejny zawodnik, od którego z pewnością oczekuje się lepszej postawy. Dwa punkty zdobyte na kolegach z drużyny to zdecydowanie za mało.

Marcus Birkemose 4. Solidny występ. Osiem punktów w pięciu startach to solidny wynik, zwłaszcza że w jednym z biegów został wykluczony za dotknięcie taśmy. W kolejnych meczach może być sporym wsparciem dla swojej drużyny.

Mateusz Majcher 1+. Zdobył punkt w biegu młodzieżowym, ale później nie powiększył już swojego dorobku.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także: Żużel. Mistrz Polski tylko z jednym zwycięstwem. "Wkrada się niepokój" [WYWIAD]
Zobacz także: Żużel. Kryzys trzykrotnego mistrza świata. Tai Woffinden cieniem zawodnika sprzed kilku lat

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×