Żużel. Pierwszoligowiec najlepszy w Tarnowie. Potrzebny był bieg dodatkowy

Mateusz Szczepaniak zwyciężył w ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Tarnowie. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno wywalczył 13 punktów. Aby wyłonić czwartego półfinalistę, potrzebny był bieg dodatkowy.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Szczepaniak WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak
Do rywalizacji w Tarnowie przystąpiło piętnastu zawodników, którzy walczyli o zaledwie cztery miejsca premiowane awansem do półfinału.

Już w pierwszym biegu doszło do upadku. Najpierw z nawierzchnią toru zapoznał się Dawid Lampart, a później upadli jeszcze Piotr Pióro i Patryk Zieliński. Zdarzenie wyglądało niegroźnie, ale junior Unii Tarnów był niezdolny do dalszej jazdy.

Na Mościcach w większości wyścigów o kolejności decydował start i rozegranie pierwszego łuku. Kibice obejrzeli niewiele mijanek. Same zawody były jednak wyrównane.

Przed ostatnią serią startów różnica pomiędzy pierwszym Mateuszem Szczepaniakiem a dziewiątym Danielem Jeleniewskim wynosiła zaledwie cztery "oczka". Wszystko mogło się jeszcze wydarzyć.

O sporym pechu może mówić Bartłomiej Kowalski. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław miał szansę na wywalczenie awansu. W 20. biegu przeszarżował i spowodował upadek Mateusza Szczepaniaka. Został za to wykluczony z powtórki i pożegnał się z rywalizacją.

W drugiej odsłonie wyścigu najlepszy był Mateusz Cierniak, czym zapewnił sobie jazdę w biegu dodatkowym z Dawidem Lampartem, którego stawką była jazda w półfinale IMP. W tym momencie pewni startu w kolejnym etapie byli Mateusz Szczepaniak, Ernest Koza oraz Gleb Czugunow.

Ostatecznie czołową czwórkę uzupełnił Cierniak. Po starcie założył się na Lamparta i pomknął po trzy punkty. Zawodnik Texom Stali Rzeszów zanotował defekt motocykla i nie zdołał ukończyć wyścigu. Odnotujmy, że półfinał IMP odbędzie się 25 maja.