Żużel. Zawodnik Włókniarza Częstochowa wygrał u siebie. Groźny wypadek wychowanka Unii Leszno

Szymon Ludwiczak z dorobkiem 14 punktów triumfował w 2. rundzie Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Zawodnik Włókniarza Częstochowa na własnym torze stracił tylko punkt i to na rzecz debiutanta.

Konrad Cinkowski
fot facebookcom/WlokniarzCzestochowa Facebook / fot. facebook.com/WlokniarzCzestochowa
Zgodnie z kalendarzem rozgrywek o Puchar Ekstraligi w klasie 250cc, runda w Częstochowie była trzecią, jednak dotychczas udało się rozegrać tylko jeden turniej - w Grudziądzu, bowiem drugi - w Ostrowie Wielkopolskim został przełożony na późniejszy termin.

W porównaniu do pierwotnej listy w obsadzie doszło do dwóch zmian. Do Częstochowy nie przyjechali w poniedziałek Eryk Farański (Betard Sparta Wrocław) oraz Krzysztof Skorczyk (Unia Leszno). Ich miejsca zajęli kolejno Ksawery Słomski (KS Toruń) oraz Krystian Buczyński (Unia Leszno), ale obaj nie odegrali znaczącej roli w tych zawodach, a przede wszystkim zbierali cenne doświadczenie.

Na torze nie brakowało pojedynczych mijanek, jednakże w większości wyścigów wiało nudą. Niestety, ale nie obyło się też bez upadków, a najgroźniej wyglądał ten w wyścigu piętnastym. Był to zdecydowanie najciekawszy wyścig, a jego uczestnicy kilka razy zmieniali się pozycjami. Niestety, na wejściu w drugi wiraż drugiego okrążenia zabrakło miejsca dla Kamila Witkowskiego między bandą, a Denisem Andrzejczakiem. Witkowski zahaczył o rywala i z impetem uderzył w bandę.

Całe zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie, a przy leszczynianinie momentalnie pojawiła się karetka. Żużlowiec owal opuścił na specjalnej desce i został przetransportowany do parku maszyn, gdzie przejął go kolejny oddział medyków, wezwany do młodego zawodnika.

A sam turniej zakończył się triumfem zawodnika gospodarzy - Szymona Ludwiczaka, który w ostatniej serii musiał uznać dosyć niespodziewanie wyższość Damiana Millera. 13-letni debiutant po zerówce w pierwszej serii, w kolejnych startach zgromadził 10 punktów i zajął wysokie, piąte miejsce. Podium uzupełnili w poniedziałek Marcel Juskowiak oraz Kevin Małkiewicz.

Dopiero dziewiąte miejsce z zaledwie siedmioma punktami zajął Jan Przanowski, czyli triumfator 1. rundy w Grudziądzu, gdzie na własnym torze nie stracił nawet oczka. W efekcie w klasyfikacji generalnej Przanowski spadł na trzecie miejsce, które z dorobkiem 22 oczek zajmuje ex aequo z klubowym partnerem - Małkiewiczem oraz z Dawidem Grzeszczykiem z Motoru Lublin. Prowadzi Marcel Juskowiak (25 pkt.) przed Szymonem Ludwiczakiem (24).

Kolejne zawody w ramach Pucharu Ekstraligi 250cc już za tydzień. 16 maja młodzież będzie rywalizować w Lublinie, a w tym miesiącu spotkają się oni jeszcze trzykrotnie - w Toruniu (23.05), w Ostrowie Wielkopolskim (27.05) oraz we Wrocławiu (30.05).