Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wrocławianie zrezygnowali ze sparingu

Nie doszedł do skutku zaplanowany na dzisiaj trening punktowany pomiędzy drużynami Polonii Bydgoszcz oraz Atlasu Wrocław. Jest to o tyle dziwne, że bydgoski tor nadawał się do jazdy, a z odbycia spotkania zrezygnowali zawodnicy z Wrocławia.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Niespodziewany nawrót zimy skomplikował w tym roku przedsezonowe plany wielu polskich klubów żużlowych. Podobnie stało się w Bydgoszczy, gdzie dzisiaj miejscowa Polonia miała zmierzyć się w treningu punktowanym z Atlasem Wrocław. Kiedy przed południem nad stadionem dosyć intensywnie zaczął padać śnieg wydawało się, że wpłynie on niekorzystnie na warunki na torze. Opady jednak bardzo szybko ustały, a dobrze przygotowana bydgoska nawierzchnia wchłonęła wilgoć. Toromistrz dwoił się i troił, by zgarnąć błotnistą maź, która wytworzyła się tuż po opadach śniegu, i na około godzinę przed planowanym rozpoczęciem potyczki jego starania przyniosły odpowiedni skutek. Trenerzy obu zespołów - Zenon Plech i Marek Cieślak - postanowili, że na tor wyjedzie bydgoski junior Michał Łopaczewski i po obserwacji jego jazdy zostanie podjęta decyzja odnośnie losów pojedynku. Jazda Michała była bardzo płynna, a z każdym przejechanym okrążeniem poprawiał się też stan nawierzchni. Jakież było zaskoczenie wszystkich, kiedy po obejrzeniu jazd bydgoskiego juniora i zlustrowania stanu toru, ekipa z Wrocławia postanowiła ... wrócić do domów!

Zgłodniali żużla bydgoscy kibice, których spore grono zjawiło się na trybunach, jeszcze przez dłuższy czas wyczekiwało wyjazdu żużlowców na tor. Niestety doczekali się tylko próbnych okrążeń w wykonaniu niektórych zawodników Polonii - Michała Łopaczewskiego, Marcina Jędrzejewskiego, Christiana Hefenbrocka i Rafała Okoniewskiego, którzy wykorzystali sprzyjające warunki do sprawdzenia ustawień swoich maszyn.

Bydgoski pojedynek nie zostanie niestety powtórzony, gdyż po prostu brakuje wolnych terminów, które odpowiadałyby obu ekipom. W najbliższy piątek Atlas i Polonia zmierzą się w sparingu we Wrocławiu, a Polonistów czeka jeszcze w przyszłym tygodniu testowy dwumecz z beniaminkiem Speedway Ekstraligi z Gorzowa. Dla bydgoskich kibiców tegoroczną inauguracją sezonu będzie więc tradycyjne Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda o Wieczystą Nagrodę "Gazety Pomorskiej", które już w najbliższą niedzielę zostanie rozegrane na torze przy ulicy Sportowej.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×