Żużel. Kończą wiek juniorski i wkraczają w dorosły świat czarnego sportu. Wśród nich wielu Polaków

Zawodnicy z rocznika 2002 kończą pewien etap w swojej żużlowej karierze. W nowym sezonie czekają ich wyzwania związane ze ściganiem wśród seniorów. WP SportoweFakty sprawdziły, którzy jeźdźcy rywalizowali w tym roku w roli juniorów po raz ostatni.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski

Mistrz świata nie obawia się nowej roli

Mateusz Cierniak w tym sezonie udowodnił, że jest zdecydowanym numerem jeden na świecie w kategorii do lat 21. Dla tarnowianina była to ostatnia szansa na niektóre sukcesy i udało mu się drugi raz w karierze wygrać SGP2, ale za to wiek młodzieżowca kończy bez jakiegokolwiek medalu w MIMP. Teraz zrobi wszystko, by w seniorskim speedwayu dalej pisać złotymi literami swoje karty historii. I ma na to bardzo duże szanse.

Czytaj także:
Złoty sezon dla Mateusza Cierniaka
Codzienna rywalizacja wzajemnie ich napędzała

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Który z tych zawodników osiągnie najlepsze wyniki w roli seniora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Mateusz miał sezony jako junior udane Teraz przyjdzie się zmierzyć z seniorami ,Patrząc do tyłu zawodnik za czasów juniorki był świetny ,Jako senior nie nadawał się nawet do 2 L
    Czytaj całość
    Takich mamy sporo zawodników .Własnego klubu odchodzili zachęcali kasą sami mówili ze chcą nabrać rutyny na torze . JUNIORKA się skończyła nabyta rutyna w lidze wyższej nawet na drugą ligę się nie nadaje Wracają do macierzystego klubu wcześniej opluwany z uszami skulonymi proszą kontrakt lu ostatecznie Warszawski po sezonie już spychają motocykle lub zmiana zawodu znam takich .Woda sodowa naprzód bije do głowy co nie jest jaki wiraszka później zostaje zerem . Taka to jest prawda od lat juniorami później seniorami .