5 : 1
23
Adrian Gała Rezerwa zwykła za Bjarne Pedersen
0

Batchelor na pierwszym łuku wywiózł Świderskiego. Manewr ten wykorzystał Woffinden. Wrocławianie odnieśli podwójne zwycięstwo i zainkasowali bonus za triumf w dwumeczu. We Wrocławiu wielkie święto!

Bieg 14
50
5 : 1
22
Oskar Fajfer Rezerwa zwykła za Matej Zagar
1

Pewne zwycięstwo gospodarzy. Adamczak zupełnie nie liczył się w stawce. Czas: 62,22 sek.

Bieg 13
45
4 : 2
21

Woffinden szybko uporał się z Pedersenem. Przerwa na równanie toru. Czas: 61,31 sek.

FOTORELACJA: Podprowadzające podczas 17. kolejki

Bieg 12
41
3 : 3
19

Świderski na dystansie wyprzedził Jędrzejaka. Czas: 61,60 sek.

Bieg 11
38
5 : 1
16
Damian Adamczak Rezerwa taktyczna za Matej Zagar
1

W Bydgoszczy miejscowa składywęgla.pl Polonia pokonała PGE Marmę, co oznacza, że Betard Sparta utrzyma się w Ekstralidze. Na trybunach Stadionu Olimpijskiego zapanował szał radości. Na sektorze najwierniejszych kibiców odpalono świece dymne.

Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo. Defekt Watta na ostatnim miejscu. Czas: 62,23 sek.

Bieg 10
33
4 : 2
15

Wrocławianie lepiej ze startu. Na dystansie Ljunga wyprzedził Pedersen. Fajfer zanotował defekt na ostatnim miejscu. Przerwa na kosmetykę toru. Czas: 61,35 sek.

0

Zagar dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. Jego miejsce zajmie Gała. Bieg bez historii. Gospodarze wygrali start i na mecie mieli dużą przewagę nad rywalami. Czas: 62,29 sek.

Bieg 8
24
4 : 2
12

Świderski na dystansie wyprzedził Dolnego. Watt na pierwszym łuku zanotował defekt. Australijczyk jechał wówczas na ostatnim miejscu. Czas: 62,43 sek.

Bieg 7
20
4 : 2
10

Woffinden na pierwszym łuku wywiózł Pedersena. Manewr ten wykorzystał Suchecki, który przedarł się na drugie miejsce. Na dystansie Pedersen minął Sucheckiego. Czas: 60,39 sek. Przerwa na kosmetykę toru.

2

Adamczak dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. Jego miejsce zajął Fajfer, który nie został odwieziony do szpitala. Tuż przed startem zgasł motocykl Zagara, który został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Bieg bez emocji. Czas: 62,07 sek.

Bieg 5
12
3 : 3
6

Świderski popisał się kapitalnym startem i do mety nie oddał prowadzenia. Ljung przez cały wyścig skutecznie odpierał ataki Watta. Czas: 60,49 sek.

Bieg 2
9
5 : 1
3

Fajfer wygrał start, ale już na drugim okrążeniu musiał uznać wyższość Dolnego. Chwilę później Fajfer zanotował defekt. Jechał on wówczas na drugiej pozycji. Czas: 62,20 sek.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Spod taśmy najlepiej wystrzelił Woffinden, który pognał do mety po 3 punkty. Suchecki gonił Świderskiego, lecz nie zdołał wyprzedzić zawodnika gnieźnieńskiego klubu. Czas: 61,35 sek.

15:57 - koniec prezentacji. Za kilka minut start do pierwszego biegu.

15:50 - rozpoczęła się prezentacja. Zawody odbędą się według II zestawu.

15:42 - po próbie toru wyjechały na niego ciągniki. Za kilka minut rozpocznie się prezentacja.

15:35 - trwa próba toru, w której udział biorą Gała, Fajfer, Woffinden i Ljung.

15:09 - We Wrocławiu ciepło i słonecznie. Temperatura powietrza wynosi około 27 stopni. Nic nie stoi na przeszkodzie w rozegraniu zawodów. Na trybunach coraz więcej kibiców. Betard Sparta, by myśleć o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej musi ten mecz wygrać i liczyć na korzystny rezultat spotkania w Bydgoszczy. W pierwszym spotkaniu zwycięstwo odnieśli gnieźnianie, którzy na własnym torze wygrali 49:41. Składy potwierdzone.

Jak niedzielene mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
Typy Krzysztofa Cegielskiego
Typy Jacka Gajewskiego
Typy Barłomieja Czekańskiego

Bieg 3

Zagar zanotował defekt na starcie. Na drugim łuku pierwszego okrążenia na tor upadł Adamczak. Wyścig został przerwany. Adamczak jako sprawca przerwania biegu został wykluczony z powtórki. W niej nie pojedzie również Zagar, który w chwili przerwania wyścigu zjechał już z toru. W powtórce bez emocji. Czas: 61,31 sek.

Bieg 4

Na drugim łuku drugiego okrążenia upadek na ostatniej pozycji zanotował Fajfer. Na tor wyjechała karetka. Interwencja służb medycznych nie będzie jednak potrzebna, bowiem Fajfer o własnych siłach udał się do parkingu. Młodzieżowiec Lechma Startu został wykluczony z powtórki. Fajfer jest zdolny do dalszej jazdy.

Drugie podejście do rozegrania tego biegu zostało przerwane z powodu nierównego startu. Trwa przerwa w zawodach. We Wrocławiu trwa oczekiwanie na powrót karetki. Przerwa ta zostanie wykorzystana na kosmetykę toru.

W powtórce wrocławianie odnieśli pewne zwycięstwo. Czas: 60,30 sek.

Patrzenia na wynik z Bydgoszczy nie będzie - rozmowa z Piotrem Baronem, trenerem Betard Sparty