Koniec poszukiwań. Nie żyje Hilaree Nelson

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Hilaree Nelson
Instagram / Na zdjęciu: Hilaree Nelson
zdjęcie autora artykułu

Najpierw była informacja o zaginięciu, a teraz potwierdziły się najgorsze obawy. Amerykańska alpinistka zginęła niedługo po zdobyciu szczytu Manaslu.

W tym artykule dowiesz się o:

Hilaree Nelson w swojej karierze alpinistycznej zdobyła wiele szczytów. Ostatnio wybrała się do Nepalu. Celem było wdrapanie się na Manaslu. To się udało, a we wspinaczce towarzyszył jej Jim Morrison.

Niestety, dramat rozegrał się podczas zjazdu na nartach ze szczytu. W pewnym momencie Amerykanka spadła z dużej wysokości do pionowej szczeliny. Od tamtej pory nie było z nią kontaktu.

Przez trzy dni trwały poszukiwania, w których wykorzystano helikoptery. W środę 28 września namierzono jej ciało na zboczu Larke Peak, o czym informuje portal thehimalayantimes.com.

Ratownicy już wydobyli ciało alpinistki i przenieśli je do bazy. Niebawem zwłoki Nelson zostaną przetransportowana samolotem do Katmandu.

49-letnia alpinistka była bardzo ceniona w środowisku. Była pierwszą osobą, której udało się zjechać na nartach ze szczytu Papursa Peak i jako pierwsza zjechała ze wszystkich pięciu "Świętych Szczytów". Była także pierwszą kobietą, która w ciągu doby wspięła się na Everest i Lhotse.

Dramat wspinaczy. Są ofiary śmiertelne >> Tragedia w Tatrach. Nie żyje małżeństwo z Polski >>

Źródło artykułu: