Wyprawa na K2. Pozytywne informacje o Adamie Bieleckim. "Czuje się dobrze"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  / Na zdjęciu: Adam Bielecki
Facebook / / Na zdjęciu: Adam Bielecki
zdjęcie autora artykułu

Kierownik wyprawy na K2, Krzysztof Wielicki, podał nowe informacje na temat zdrowia Adama Bieleckiego. Himalaista miał wypadek na zboczu. Spadł na niego kamień, który uszkodził mu twarz. - Adam czuje się dobrze - potwierdził szef ekipy.

W tym artykule dowiesz się o:

W środę Adam Bielecki schodził do pierwszego obozu, gdy nagle na zboczu został uderzony spadającym kamieniem. Polski alpinista doznał obrażeń twarzy i nosa, który został złamany. Pojawiły się też głębokie rozcięcia.

Na szczęście zdołał on zejść do obozu, gdzie zajęli się nim koledzy. Ci założyli mu sześć szwów. Sam Bielecki napisał na Facebooku, że za parę dni powinien być w pełni formy i kontynuować drogę na szczyt K2.

Na antenie stacji TVN24 w czwartkowy poranek kierownik wyprawy na K2, Krzysztof Wielicki, potwierdził, że stan Bieleckiego jest dobry i szybko wraca on do zdrowia.

- Adam czuje się dobrze, mamy nadzieję, że szybko wróci do pełni sił. Proszę mi wybaczyć stwierdzenie, ale rany goją się na nim jak na psie. Wiem, jak bardzo jemu zależy, żeby jak najszybciej wrócić do akcji. Mamy tu pełną opiekę lekarską i myślę, że szybko doprowadzimy Adama do dobrej kondycji - powiedział Wielicki.

Wielicki przekazał także pozytywne informacje na temat stanu zdrowia innych członków ekipy. Niestety, równie dobrych słów nie można powiedzieć o pogodzie, która w ostatnich godzinach się pogorszyła.

- Pozostali uczestnicy są w dobrej kondycji, czekają tylko na lepszą pogodę. Okno pogodowe, które miało być dosyć głębokie, jest dosyć płytkie. Cała góra jest po prostu zachmurzona, nie widać jej. Spadła co prawda siła wiatru, ale nie wiadomo na jak długo - dodał.

W czwartkowy poranek polskiego czasu z obozu wyruszyli w górę Marek Chmielarski i Artur Małek.

Polscy himalaiści walczą, aby zapisać się w historii jako pierwsi ludzie, którzy zimą zdobyli szczyt K2. Na osiągnięcie tego celu mają czas do 20 marca. Wówczas na półkuli północnej kończy się zima.

ZOBACZ WIDEO To tam mieszka na co dzień Elisabeth Revol - zobacz reportaż WP SportoweFakty

Źródło artykułu:
Czy wyprawie uda się zdobyć szczyt K2 przed 20 marca?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (14)
avatar
Stefan Olszewski
9.02.2018
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Mam apel do WP: skończcie z tymi himalaistami!!!!!!! Toż to nie do wytrzymania; zajmijcie się olimpiadą, a nie grupką śmiałków. Promujcie bieganie i rowery w narodzie, a nie sprawdzanie się nie Czytaj całość
avatar
Adam Kłodnicki
8.02.2018
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Zazdroszczę i nie zazdroszczę... Adrenaliny i jednak głupoty. Kur.a, a ja tylko od alko uzależniony, adrenalina żadna ale głupoty mamy tyle samo, 100%. Życzę powodzenia. Btw, dzięki Czapkinsowi Czytaj całość
bigjohn
8.02.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Po zmianie kształtu haka... wygląda lepiej.  
avatar
token
8.02.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Kto jest teraz lekarzem wyprawy?Jeśli dobrze się orientuje był nim J.Botor który musiał wrócić już do Polski....  
avatar
mikeburza
8.02.2018
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Idąc na Nanga Parbat "CZAPKINS' wiedział co może go czekać!!!Dla mnie jest wielki to co się czyta o nim!!!!Może miał inne problemy??!!!Jego sprawa i rodziny!!!