KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Adam Bielecki i Janusz Gołąb wyszli w kierunku C1

Adam Bielecki oraz Janusz Gołąb wyszli z bazy w kierunku obozu C1, który jest zamieszczony na wysokości około 5900 metrów.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
K2 Facebook / Marek Chmielarski / Na zdjęciu: K2
Już w niedzielę Adam Bielecki cieszył się, że w końcu będzie można wyjść z bazy. Zastanawiał się, jak po kilku dniach silnych wiatrów i obfitych opadach śniegu będzie wyglądać droga na szczyt.

Wedle wszelkich danych Polacy potrzebują jeszcze dwóch "okien pogodowych", a zgodnie z najnowszymi prognozami, w najbliższym tygodniu siła wiatru ma nie przekraczać 35 km/h (z wyjątkiem czwartkowej nocy, gdy spodziewane są powiewy o mocy 40 km/h).

Podczas pierwszego okienka pogodowego muszą wspiąć się powyżej 7200 m n.p.m., przenocować i tym samym przejść aklimatyzację na takiej wysokości. Drugiego - aby przeprowadzić atak szczytowy. Na wysokości ponad 8600 metrów nad poziomem morza dostępność tlenu wynosi zaledwie około 1/3 w porównaniu do stanu na poziomie morza. Ponadto, z każdym tysiącem metrów temperatura spada o 6,5 stopni. Bardzo ważna jest nie tylko wydolność, ale bardzo dokładne opracowanie schematu aklimatyzacji.

Czasu jest jednak coraz mniej. Przypomnijmy, że wyprawa ma czas do końca zimy na półkuli północnej. Czyli do 20 marca.

Ostatnie kilka ostatnich dni uczestnicy polskiej wyprawy na K2 (8611 m n.p.m.) spędzili w bazie, ponieważ wszelkie działania torpedował huraganowy wiatr.


ZOBACZ WIDEO: Maciej Kot: Bardzo chciałbym, żeby trener Horngacher został. Należy mu się wysoka podwyżka
Czy Polacy zdobędą zimą K2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (2)
 • Zbigniew Skowronek Zgłoś komentarz
  Jaki sukces,pytam? Że stracili jednego uczestnika a kolejnego własnie Urubko uratował?Wszystkie opinie były autoryzowane przez uczestników.Nic nie osiągneli a poniesli totalną klęskę a
  Czytaj całość
  propagandowo chcą porażke przekuć na sukces.Wstyd! Przez tą wyprawę polski himalaizm stracił na swoim autorytecie więcej niż zyskał w ostatnich 10-ciu latach.Z góry wiedziałem jak zostawili Mackiewicza który podobnie jak Urubko nie trzymał się poleceń i ram zaplanowanego programu bo chciał coś osiągąc zginął bo został ukarany przez kierownictwo wyprawy, że nie zdobęda szczytu,wiedziałem.Nie idzie się po trupach do sukcesu.Za to co zrobili jeszcze poniosą karę.Urubko o tym wie i więcej z nimi nie będzie chodził!
  • Kajlo PL Zgłoś komentarz
   3 s filmik ..... nie no kur..... na więcej was nie było stać ???!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×