Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wyprawa polskich himalaistów na K2 pobiła rekord. Takiej sytuacji nie było

Zainteresowanie dotyczące wspinaczki naszych najlepszych wspinaczy przerosło wszelkie oczekiwania. Profile Polskiego Himalaizmu Zimowego, ale również i Adama Bieleckiego wystrzeliły mocno w górę.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
polska baza pod K2 Facebook / Rafał Fronia / Na zdjęciu: polska baza pod K2

Jeszcze nigdy dotąd wyprawa polskich himalaistów nie spotkała się z takim zainteresowaniem. Zmagania wspinaczy dowodzonych przez Krzysztofa Wielickiego okazały się rekordowe. Praktycznie pod każdym względem. 

Najnowsze dane przedstawiające poziom zaangażowania Polaków na Facebooku, w lutym 2018, pokazują jasno, że walka o pierwsze zimowe wejście na K2 interesowała nas w sposób wyjątkowy. Awans profilu Polskiego Himalaizmu Zimowego aż o 654 miejsc (na piątą lokatę w zestawieniu), a Adama Bieleckiego o 628 robią wrażenie.

Dane zaprezentowane przez Sotrender potwierdzają słowa rzecznika prasowego wyprawy. - Zainteresowanie było niesamowite i przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ze wstępnym raportów wiemy, że liczba potencjalnych kontaktów z tematem wyniosła około ćwierć miliarda. O wyprawie mówiono na wszystkich kontynentach - przyznał Michał Leksiński.

Oto lutowy raport Facebook Trends Polska.

Przypomnijmy, że ekipa kierowana przez Wielickiego starała się jako pierwsza w historii dokonać zimowego wejścia na K2 (8611 m n.p.m.). Jedyny, niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik na świecie. Polacy przez 80 dni próbowali okiełznać tę górę. Bez sukcesu. 19 marca 2018 wrócili do kraju.

ZOBACZ WIDEO: Denis Urubko o samotnym ataku na K2: "Nie chciałem, żeby ktoś mnie ratował, jak będą problemy"

Czy Polacy wejdą na szczyt K2 zimą 2018/19?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Sotrender

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×